Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4
Okładka The Last Remnant Remastered (PS4)

The Last Remnant Remastered PS4

Zremasterowana wersja jRPG-a zatytułowanego The Last Remnant, którą na tle pierwowzoru wyróżnia przede wszystkim poprawiona grafika. W trakcie zabawy trafiamy do fantastycznej krainy ogarniętej wojną, a fabuła koncentruje się na tytułowych artefaktach o potężnej mocy.

RPG | TPP | fantasy | turowe | taktyczne | elementy strategiczne | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Sony PlayStation 4
Okładka The Last Remnant Remastered (PS4)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

6grudnia2018

6grudnia2018

PSN

The Last Remnant Remastered jest zremasterowaną wersją japońskiej gry RPG z 2008 roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginału, za opracowanie i wydanie tej produkcji odpowiada firma Square Enix.

Fabuła

The Last Remnant Remastered zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum, w którym mieszkają cztery inteligentne rasy – przypominający ludzi Mitra, olbrzymie i przerażające potwory zwane Yama, humanoidalne, czterorękie istoty o kocich głowach, znane jako Sovanni oraz parające się magią jaszczury, czyli Qsiti.

Fabuła koncentruje się na tytułowych Szczątkach (ang. Remnants), czyli tajemniczych, pradawnych artefaktach potrafiących przybierać rozmaite kształty i rozmiary (mogą mieć postać broni, maszyn czy stworów) – drzemiąca w nich moc zaburzyła równowagę panującą w krainie i z czasem doprowadziła do wybuchu wojny domowej. Tysiąc lat po tych wydarzeniach rozpoczyna się przygoda dwóch bohaterów – młodego i energicznego Rusha Sykesa oraz mrocznego, długowłosego The Conquerora. W trakcie rozgrywki gracze nie tylko poznają losy protagonistów oraz ich towarzyszy, lecz także dowiadują się, przez kogo, kiedy oraz w jakim celu zostały stworzone owe artefakty.

Mechanika

W The Last Remnant Remastered akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy przemierzamy świat, prowadzimy rozmowy z zamieszkującymi go postaciami neutralnymi oraz wykonujemy rozmaite zadania. Oprócz tego toczymy turowe starcia z przeciwnikami, a wśród nich prym wiodą zrealizowane z rozmachem bitwy z udziałem setek jednostek. Potyczki, podczas których wydajemy komendy protagoniście i jego towarzyszom, urozmaicają Quick Time Events (dzięki którym możemy zwiększyć moc wyprowadzanego ataku), a także wskaźnik morale wpływającego na potencjał bojowy walczących. W miarę postępów zwiększamy potencjał bojowy protagonisty i jego towarzyszy, zaopatrując ich w coraz lepsze wyposażenie.

Kwestie techniczne

The Last Remnant Remastered wyróżnia się na tle pierwowzoru za sprawą poprawionej grafiki, co jest zasługą wykorzystania technologii Unreal Engine 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Last Remnant Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
The Last Remnant Remastered - gra jRPG doczeka się odświeżonej wersji
The Last Remnant Remastered - gra jRPG doczeka się odświeżonej wersji

wiadomość12 września 2018

Firma Square Enix ogłosiła, że na PlayStation 4 zmierza The Last Remnant Remastered. Jednocześnie z dystrybucji usunięto pecetową wersję pierwowzoru.