Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Chaos Rings Omega (AND)

Chaos Rings Omega

Chaos Rings Omega to japońska gra RPG. Zabawa polega głównie na toczeniu turowych bitew, podczas których kontrolujemy dwójkę bohaterów. Wygrane nagradzane są możliwością rozwinięcia umiejętności postaci, co pozwala następnie zmierzyć się z potężniejszymi wrogami.

RPG | science fiction | turowe | jRPG

Okładka Chaos Rings Omega (AND)

data premiery gry:

19maj2011

iOS

22lis2012

AND

Chaos Rings Omega to wydana na Androida japońska gra RPG. Produkcję opracowało studio Media Vision, czyli autorzy wszystkich innych odsłon cyklu. Tytuł należy do kategorii premium, co oznacza, że nie posiada żadnych mikropłatności.

Fabularnie gra stanowi prequel w stosunku do Chaos Rings. Akcja toczy się dziesięć tysięcy lat przed wydarzeniami z poprzedniej gry, Scenariusz obraca sie wokół statku Arc Arena, na którym organizowane są brutalne zawody gladiatorskie. Wcielamy sie w młodego wojownika imieniem Vieg, który zostaje wraz ze swoją ciężarną narzeczoną porwany i zmuszony do wzięcia udziału we wspomnianym turnieju. Pomimo takiej struktury opowieści gra w rzeczywistości oferuje bardzo rozbudowany scenariusz. Pomiędzy kolejnymi walkami dowiadujemy sie wiele o historii tego świata i dramatach zamieszkujących go ludzi. Ponadto kampania odpowiada na liczne pytania z pierwszej części serii, pozwalając poznać wydarzenia, które stały się fundamentem pod historię całej marki.

Gra nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian w porównaniu z pierwowzorem. Zabawa ponownie polega więc głównie na eksplorowaniu podziemi oraz toczeniu turowych bitew. W ich trakcie kontrolujemy zawsze Viega plus jedną jego towarzyszkę, którą wybieramy z puli zwerbowanych postaci. Produkcja posiada ciekawy system rozwoju. Poza standardowym gromadzeniem punktów doświadczenia i ulepszaniem za ich pomocą statystyk, istnieje także opcja korzystania z genów pozostawianych przez pokonanych wrogów. Możemy je wklejać w ciała bohaterów i tym samym wyposażać ich w nowe umiejętności.

W porównaniu z poprzednią odsłoną, poprawiono niedociągnięcia w systemie walki i rozbudowano opcje rozwoju umiejętności bohaterów. Ponadto postacie przemawiają głosami japońskich aktorów. Również grafika uległa ulepszeniu. Ponownie otrzymujemy dwuwymiarowe tła, po których poruszają się wykonane w 3D postacie, ale każdy z tych elementów oferuje wyższy poziom detali niż w Chaos Rings.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Chaos Rings Omega

12+

iOS
AND