Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2017, 11:05

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (6-12 listopada 2017)

W tym tygodniu na rynkach polskim i światowym zadebiutuje Need for Speed: Payback. Ponadto czekają nas premiery między innymi Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds oraz Footbal Manager 2018.

Po lekkim ubiegłotygodniowym przestoju, branża wraca do tempa charakterystycznego dla najgorętszego okresu w roku. Mimo że w tym tygodniu wydarzeniem numer jeden będzie jutrzejsza premiera Xboksa One X, nie powinniśmy narzekać na ilość gier, jakie pojawią się w tym okresie na rynkach polskim i światowym. Nasz tradycyjny przegląd rozpoczynamy od Need for Speed: Payback, czyli kolejnej odsłony kultowej serii zręcznościowych produkcji wyścigowych wydawanych przez firmę Electronic Arts. W Payback znaczącą rolę odegra fabuła. W tytule wcielimy się w trójkę bohaterów – Tylera, Maca i Jess. Zostali oni zdradzeni przez dawną wspólniczkę i w konsekwencji ograbieni z większości swojego dobytku. Aby się zemścić, muszą stawić czoła niebezpiecznemu kartelowi zwanemu Familią. Prócz klasycznych wyścigów na graczy czekają zatem również dynamiczne i oskryptowane misje, w których na przykład ścigamy ciężarówkę, oraz emocjonujące starcia z policją.

Need for Speed: Payback w tym tygodniu wjedzie z impetem na światowe rynki. - Premiery gier w Polsce (6-12 listopada 2017) - wiadomość - 2017-11-07
Need for Speed: Payback w tym tygodniu wjedzie z impetem na światowe rynki.

Klimat opowieści i całej produkcji może kojarzyć się z kinowymi hitami sygnowanymi marką Szybcy i wściekli. Nie byłby to zresztą pierwszy raz w historii serii Need for Speed – podobną specyfikę miały chociażby pierwszy i drugi Underground, Most Wanted z 2005 roku oraz Carbon. Czy tego rodzaju stylistyka pozwoli przywrócić cyklu dawną renomę? Przekonamy się o tym w najbliższy piątek (lub, jeśli zakupiliśmy Edycję Deluxe na PlayStation 4 lub Xboksie One, już jutro). Need for Speed: Payback zadebiutuje na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4 w polskiej wersji językowej.

Ten tydzień, jeśli chodzi o premiery, powinien zadowolić wszystkich fanów piłki nożnej, którzy zawsze marzyli o karierze trenerskiej. W piątek 10 listopada na rynku pojawi się Football Manager 2018, czyli już czternasta odsłona popularnego cyklu symulatorów pracy menadżera drużyny piłkarskiej od studia Sports Interactive. Edycja z 2018 roku będzie posiadała kilka zmian względem poprzedniczki, związanych między innymi z nowym ekranem taktyki, silnikiem meczowym czy systemem skautingu oraz transferów. Czy to wystarczy, by nakłonić starych graczy do przesiadki na nową wersję uwielbianego przez wielu „symulatora Excella”? Football Manager 2018 ukaże się wyłącznie na PC, choć jego uproszczone wersje pojawią się również na urządzeniach mobilnych. Na komputerach osobistych tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej.

Jednak nie samym sportem i wyścigami człowiek żyje. Jutro na pecetach zadebiutuje NiOh, czyli dynamiczna gra akcji od studia Team Ninja, znanego między innymi z serii Ninja Gaiden oraz Dead or Alive. Przenosi nas ona do Japonii z okresu Sengoku, gdzie jako wojownik o imieniu William musimy stanąć do walki z hordami yokai, niebezpiecznych demonów wyjętych prosto z japońskiego folkloru, oraz odnaleźć niejakiego Edwarda Kelly'ego. Tytuł ten, który wielu może kojarzyć się z serią Souls, zdążył już zdobyć sporą popularność na konsoli PlayStation 4. Jak sobie poradzi na pecetach? Bez wątpienia prostego startu mieć nie będzie, a wszystko za sprawą kontrowersji związanej ze zgłaszanym przez streamerów brakiem obsługi myszki.

W tym tygodniu powody do zadowolenia powinni mieć również wszyscy fani Sonika. Ten sympatyczny jeż będący już od wielu lat maskotką firmy SEGA powraca w grze Sonic Forces. Głównym antagonistą jest w niej ponownie doktor Robotnik, który za pomocą swojej armii maszyn przejął kontrolę nad światem. Sonic wraz z przyjaciółmi tworzy ruch oporu i stara się pokrzyżować plany złego naukowca. Aby to zrobić, bohater znów będzie musiał rozwinąć niewyobrażalne prędkości i w ten sposób pokonać najeżone niebezpieczeństwami różnorodne plansze. Tytuł zadebiutuje 7 listopada na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Sonic i przyjaciele po raz kolejny muszą stawić czoła niebiezpieczeństwom. - Premiery gier w Polsce (6-12 listopada 2017) - wiadomość - 2017-11-07
Sonic i przyjaciele po raz kolejny muszą stawić czoła niebiezpieczeństwom.

Na koniec warto przypomnieć o premierze dodatku The Frozen Wilds do gry Horizon Zero Dawn. W rozszerzeniu ponownie wcielimy się w Aloy, która tym razem znajdzie się na północnych krańcach znanego jej świata. Dziewczyna będzie zmuszona do rozwiązania tajemnicy związanej z nowym regionem i stawienia czoła czyhającym tam niebezpieczeństwom. DLC zadebiutuje 7 listopada wyłącznie na PlayStation 4. Podobnie jak podstawowa wersja gry, Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds będzie dostępne w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dubbing).

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Wtorek, 7 listopada

Środa, 8 listopada

Czwartek, 9 listopada

Piątek, 10 listopada

Premiery dodatków/DLC

Wczesny dostęp

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.