Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Colonists (PC)

The Colonists PC

The Colonists to strategia science fiction, którą wyprodukowało studio Codebyfire, a wydała firma Mode 7 Games. Gracz obejmuje dowództwo nad grupą inteligentnych robotów, wysłanych na obcą planetę z misją przygotowania jej na przybycie kolonistów.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS | indie

PC Windows
Okładka The Colonists (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

24października2018

24października2018

Steam

The Colonists to wydana na platformę PC strategia traktująca o kolonizowaniu obcej planety. Grę opracowało studio Codebyfire, a wydała firma Mode 7 Games, sama również będąca deweloperem i mająca na koncie takie tytuły jak Frozen Synapse czy Frozen Cortex.

Fabuła

W grze kierujemy drużyną robotów, które zostają wysłane na obcą planetę z misją przygotowania jej na nadejście ludzkich kolonistów. Podczas zabawy musimy przeprowadzić mechanicznych podopiecznych przez różne okresy rozwoju, poczynając od ery kamienia aż po erę kosmicznych podbojów.

Mechanika

Wydane na platformę PC The Colonists to strategia czasu rzeczywistego, która łączy aspekty wojenne i ekonomiczne, ale znacznie mocniej koncentruje się na drugiej z tych sfer. Podczas zabawy zajmujemy się m.in. budową infrastruktury: siatki dróg, systemu transportu wodnego, kolejowego i powietrznego. Konieczne jest gromadzenie surowców, zakładanie farm i gromadzenie plonów oraz nawiązywanie stosunków dyplomatycznych i handlowych z napotkanymi obcymi frakcjami.

Nie zabrakło także wojen, ale priorytetem jest rozwój gospodarki. Ponadto gra zapewnia nam narzędzia do kształtowania terenu, tak aby lepiej pasował do naszych potrzeb.

Tryby gry

The Colonists oferuje kampanię fabularną i tryb swobodny, w którym rozwijamy kolonię bez narzucanych z góry celów czy limitów czasowych. Dostępne są również rozgrywki wieloosobowe, umożliwiające zabawę kooperacyjną lub rywalizowanie z innymi graczami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe The Colonists

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Colonists

PC Windows

Minimalne: Dual Core, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows XP SP2

The Colonists - zapowiedziano strategię o robotach kolonizujących obcą planetę
The Colonists - zapowiedziano strategię o robotach kolonizujących obcą planetę

wiadomość19 lipca 2017

Studio Codebyfire i firma Mode 7 Games zapowiedziały strategię ekonomiczną The Colonists, w której pokierujemy armią robotów mającą przygotować obcą planetę pod nadejście ludzkich kolonistów.