Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4SwitchXONE
Okładka The Colonists (PC)

The Colonists

The Colonists to strategia science fiction, którą wyprodukowało studio Codebyfire, a wydała firma Mode 7 Games. Gracz obejmuje dowództwo nad grupą inteligentnych robotów, wysłanych na obcą planetę z misją przygotowania jej na przybycie kolonistów.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | RTS | indie

Okładka The Colonists (PC)

data premiery gry:

24paź2018

PC

4maj2021za 20dni

PS4 XONE Switch

The Colonists to strategia traktująca o kolonizowaniu obcej planety.

Fabuła

W grze kierujemy drużyną robotów, które zostają wysłane na obcą planetę z misją przygotowania jej na nadejście ludzkich kolonistów. Podczas zabawy musimy przeprowadzić mechanicznych podopiecznych przez różne okresy rozwoju, poczynając od ery kamienia aż po erę kosmicznych podbojów.

Mechanika

The Colonists to strategia czasu rzeczywistego, która choć zawiera aspekty wojenne i ekonomiczne, to znacznie mocniej koncentruje się na drugiej z tych sfer. Podczas zabawy zajmujemy się m.in. budową infrastruktury: siatki dróg, systemu transportu wodnego, kolejowego i powietrznego. Konieczne jest gromadzenie surowców, zakładanie farm i gromadzenie plonów oraz nawiązywanie stosunków dyplomatycznych i handlowych z napotkanymi obcymi frakcjami.

Nie zabrakło także wojen, ale poświęcona jest im osobna ścieżka – jeśli chcemy, możemy poświęcać się pokojowemu rozwojowi gospodarki. Ponadto gra zapewnia nam narzędzia do kształtowania terenu, tak aby lepiej pasował do naszych potrzeb.

Tryby gry

The Colonists oferuje kampanię fabularną i tryb swobodny, w którym rozwijamy kolonię bez narzucanych z góry celów czy limitów czasowych. Dostępny jest też edytor map i możliwość dzielenia się nimi w sieci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe The Colonists

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Colonists

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP SP2
The Colonists - zapowiedziano strategię o robotach kolonizujących obcą planetę
The Colonists - zapowiedziano strategię o robotach kolonizujących obcą planetę

wiadomość19 lipca 2017

Studio Codebyfire i firma Mode 7 Games zapowiedziały strategię ekonomiczną The Colonists, w której pokierujemy armią robotów mającą przygotować obcą planetę pod nadejście ludzkich kolonistów.

PC
PS4
XONE
Switch