Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 12:42

Pecetowe NiOh: Complete Edition bez obsługi myszki

Twórcy pecetowej wersji NiOh: Complete Edition zdecydowali się na mocno nietypowe rozwiązanie i nie zaimplementowali opcji sterowania myszką. Wydanie na PC kontrolować będzie można wyłącznie za pomocą pada lub samej klawiatury.

Wersja pecetowa trafi do sprzedaży 7 listopada. - Pecetowe Nioh: Complete Edition bez obsługi myszki - wiadomość - 2017-11-03
Wersja pecetowa trafi do sprzedaży 7 listopada.
NIOH W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Team Ninja
  2. Wydawca: Koei Tecmo
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC
  5. Data premiery na PS4: 7 lutego 2017 r.
  6. Data premiery na PC: 7 listopada 2017 r.

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery pecetowego wydania NiOh, czyli konwersji jednej z najlepszych gier akcji tego roku. Okazuje się jednak, że nie wszystko w tej edycji będzie działało tak, jak powinno. Kilku streamerów otrzymało już kopie przedpremierowe i ze zdziwieniem odkryli, że produkcja nie obsługuje myszki.

Jest to mocno zastanawiająca decyzja i nie da się jej nawet wytłumaczyć chęcią zachowania wysokiej jakości sterowania. Korzystanie z pada nie jest bowiem jedyną dostępną opcją kontrolowania postaci. Można również bawić się wyłącznie za pomocą klawiatury.

Będąca wydawcą gry firma Koei Tecmo ma niefortunny zwyczaj wypuszczania na PC niedopracowanych konwersji swoich produkcji konsolowych. Wystarczy tu przypomnieć sprawę sprzed dwóch miesięcy, kiedy to wydanie pecetowe Blue Reflection ukazało się z dwuwymiarowymi elementami oprawy graficznej wykonanymi rozdzielczości zaledwie 720p. Było to tym bardziej zastanawiające, że edycja na PlayStation 4 nie miała tego problemu. Okazało się, że z jakiegoś trudnego do zrozumienia powodu, na potrzeby wydania komputerowego twórcy zdecydowali się zaczerpnąć te elementy z wersji na PlayStation Vita. Rozbrajający też był komentarz przedstawiciela wydawcy, który stwierdził jedynie, że Koei Tecmo ma nadzieję, że gracze pecetowi zaakceptują tę decyzję.

W przypadku Blue Reflection głosy niezadowolenia były tak głośne, że twórcy szybko opracowali patcha, który ulepszył jakość elementów dwuwymiarowych w grze. Może więc narzekania pecetowców na brak wsparcia dla myszki będą miały analogiczny efekt w przypadku NiOh.

Mamy nadzieję, że tak się stanie, gdyż poza tym pecetowa wersja gry zapowiada się obiecująco, oferując wsparcie dla rozdzielczości 4K i pozwalając na zabawę w 60 klatkach na sekundę. Ponadto na PC produkcja trafi w wydaniu zatytułowanym Nioh: Complete Edition, zawierającym wszystkie trzy dodatki DLC wypuszczone do wersji konsolowej.

  1. Oficjalna strona gry NiOh
  2. Recenzja gry NiOh – świetna mieszanka Dark Souls, Ninja Gaiden i... Diablo