Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2017, 11:23

autor: UNIX

Sony zapłaci za kolekcjonowanie trofeów

Sony uruchomiło program nagradzania graczy, w którym płaci punktami za zdobyte trofea. Punkty będzie można wymienić na kredyty w portfelu PlayStation Network.

Sony próbuje wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i zamierza w bardziej bezpośredni sposób nagradzać ich wysiłki w podbijaniu kolejnych wirtualnych światów. Dotychczas zdobyte przez graczy trofea stanowiły wyłącznie wartość symboliczną ze względu na wiążącą się z nimi satysfakcję. Teraz jednak ma się to zmienić.

Sony zapłaci za kolekcjonowanie trofeów - ilustracja #1

Przelewu na konto oczywiście próżno się spodziewać, jednak japoński gigant zapłaci nam za trofea punktami wymienialnymi na kredyty PSN. Zdobytą walutę będziemy mogli przeznaczyć na gry z PS4, PS3, PS Vita czy PS VR.

Przelicznik prezentuje się następująco:

  • 100 Srebrnych trofeów to 100 punktów,
  • 25 Złotych trofeów to 250 punktów,
  • 10 Platyn to 1000 punktów.

Jak się to ma do realnej gotówki? Otóż sto punktów przekłada się na jednego dolara. Temat nie jest więc tak kolorowy, jak mógłby się z początku wydawać, bo żeby uzyskać dziesięć dolarów, będziemy potrzebować aż tysiąca punktów. Jednak darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. Dotychczas graczom musiała wystarczać sama satysfakcja ze zdobywania trofeów. Teraz wysiłek ten będzie w niewielkim stopniu, ale jednak, dodatkowo motywowany.

Sony zapłaci za kolekcjonowanie trofeów - ilustracja #2

Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczymy na zakup gier, dodatków czy motywów. Jeśli ktoś ma na swoim koncie bogaty zbiór trofeów, nie powinien jednak liczyć na nagły napływ gotówki, ponieważ nasze dotychczasowe zdobycze nie będą zliczane. Punkty za trofea będą przyznawane dopiero od momentu przystąpienia do programu.

Niestety akcja została uruchomiona wyłącznie dla mieszkańców USA, o czym przekonacie się próbując wejść na tę stronę. Na razie nie wiadomo. czy i kiedy z programu skorzystają gracze z pozostałych krajów. Pozostaje nam liczyć, że stanie się to w niedalekim czasie.