Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2011, 10:58

Posiadacze Xboksów 360 zdobyli już ponad 6 miliardów Osiągnięć

Xbox Live odpowiedzialne jest za uczynienie zdobywana Osiągnięć prawdziwym fenomenem ostatnich lat. Opublikowane właśnie przez serwis Kotaku dane pokazują jak olbrzymią popularnością cieszy się ta zabawa

Xbox Live odpowiedzialne jest za uczynienie zdobywana Osiągnięć prawdziwym fenomenem ostatnich lat. Opublikowane właśnie przez serwis Kotaku dane pokazują jak olbrzymią popularnością cieszy się ta zabawa.

Posiadacze Xboksów 360 zdobyli już ponad 6 miliardów Osiągnięć - ilustracja #1

Pierwsze Achievementy zostały zdobyte na Xbox Live w 2005 roku. Od tego czasu ludzie korzystający z konsol Xbox 360 odblokowali 6,2 miliarda Osiągnięć. Statystyczny gracz wypracował Gamerscore na poziomie ponad jedenastu tysięcy punktów, a wszyscy miłośnicy tej platformy łącznie zdobyli do tej pory prawie 177 miliardów punktów.

Microsoft podzielił się z redaktorem Kotaku również innymi statystykami. Każdego dnia na Xbox Live loguje się ponad 20 milionów osób. Od dnia uruchomienia usługi w 2002 roku ludzie spędzili na niej grając aż cztery miliardy godzin. Trzeba przyznać, że producent konsol może być dumny z osiągnięcia takich wyników.