Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2011, 14:21

autor: Olek

Polska premiera Operation Flashpoint: Red River

Z tradycyjnym, kilkudniowym poślizgiem w stosunku do zachodnioeuropejskich rynków, na półkach polskich sklepów wylądowała dziś trzecia odsłona serii Operation Flashpoint. Dzieło studia deweloperskiego firmy Codemasters w Southam, opatrzone podtytułem Red River, przenosi graczy do ogarniętego wojną Tadżykistanu.

Z kilkudniowym poślizgiem w stosunku do zachodnioeuropejskich rynków, na półkach polskich sklepów wylądowała dziś trzecia odsłona serii Operation Flashpoint. Dzieło studia deweloperskiego firmy Codemasters w Southam, opatrzone podtytułem Red River, przenosi graczy do ogarniętego wojną Tadżykistanu.

Nieco ponad półtora roku musieli czekać fani cyklu Operation Flashpoint na kolejną część taktycznego FPS-a. Wcześniejsza odsłona serii – Dragon Rising zebrała całkiem przyzwoite recenzje (w serwisie GRY-OnLine 8/10) i sprzedała się w satysfakcjonującym dla wydawcy nakładzie około 2 milionów egzemplarzy. Kontynuacja była więc logiczną konsekwencją odniesionego sukcesu.

Polska premiera Operation Flashpoint: Red River - ilustracja #1

Deweloperzy z Codemasters postanowili pójść o krok dalej i zdecydowali się wprowadzić zmiany, które zapewne przysporzą im zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Nowe rozwiązania w systemie sterowania mają sprawić, że gra stanie się bardziej przystępna dla graczy. Z drugiej jednak strony, postawiono na bardziej zwartą fabułę i realistyczne przedstawienie współczesnego pola walki.

Pierwsze recenzje, opublikowane m.in. przez serwisy IGN i Eurogamer, pozwalają sądzić, że Operation Flashpoint: Red River to produkcja solidna, choć daleka od ideału. Jak jest naprawdę – najlepiej przekonać się samemu. Zainteresowanych kupnem gry zachęcamy do odwiedzin Sklepu GRY-OnLine.pl. Pecetowa wersja dostępna jest w cenie 119,90 zł, natomiast konsolowe (Xbox 360 i PlayStation 3) oferowane są za 189,90 zł.

Polecamy też obejrzenie najciekawszych materiałów wideo związanych z grą Operation Flashpoint: Red River:

 1. Video trening zaawansowany #1 (PL)
 2. Video reklama telewizyjna
 3. Video film na premierę
 4. Video kulisy produkcji #3 (PL)
 5. Video Co-op Search and Rescue
 6. Video kulisy produkcji #2 (PL)
 7. Video Taking The Hit
 8. Video trailer #2
 9. Video Shifting Focus
 10. Video Ryan Balletto
 11. Video trailer #1
 12. Video kulisy produkcji #1 (PL)
 13. Video Damien Knox
 14. Video gameplay
 15. Video trailer #1