Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2008, 09:45

autor: Jiker

Phil Harrison - Activision myli się co do Pogromców Duchów

Dlaczego koncern Activision Blizzard zdecydował się na porzucenie kilku marek, w tym Ghostbusters: The Video Game oraz The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena? Jak już informowaliśmy, według Bobby’ego Kotticka, prezesa firmy, doszło do tego z uwagi na fakt, że nie posiadały one wystarczającego potencjału. Innego zdania jest Phil Harrison, prezes firmy Infogrames, będącej właścicielem Atari - aktualnego wydawcy obu wymienionych wyżej tytułów.

Dlaczego koncern Activision Blizzard zdecydował się na porzucenie kilku marek, w tym Ghostbusters: The Video Game oraz The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena? Jak już informowaliśmy, według Bobby’ego Kotticka, prezesa firmy, doszło do tego z uwagi na fakt, że nie posiadały one wystarczającego potencjału – produkcja sequeli, eksploatowanie wszystkich platform oraz osiągnięcie sprzedaży na poziomie co najmniej 100 milionów dolarów byłoby bardzo trudne. Innego zdania jest Phil Harrison, prezes firmy Infogrames, będącej właścicielem Atari - aktualnego wydawcy obu wymienionych wyżej tytułów.

W rozmowie z serwisem MCV Harrison stwierdził, że chciałby udowodnić Kottickowi, że ten bardzo się myli. „Bobby stwierdził, być może niefortunnie, że oba tytuły nie byłyby w stanie wypracować przychodów na poziomie 100 milionów dolarów oraz stanowić dobrą bazę dla produkcji kontynuacji. Jeśli takie są jego oczekiwania – ok. Bardzo chętnie będziemy aspirować do tego, by je spełnić. Z wielką ochotą zamienię Ghostbusters w 100-milionową markę tylko po to, by udowodnić mu, że się mylił ”.

Nie jest to jednak konieczne, o czym zapewnia prezes Atari, David Gardner. Według niego do osiągnięcia sukcesu wystarczy, aby Pogromcy Duchów i Kroniki Riddicka okazały się markami przynoszącymi zyski. Wypowiedź ta obnaża bardzo dokładnie aktualne różnice pomiędzy Atari a Activision Blizzard. Pierwsza liczy na jakikolwiek zysk, z kolei druga nie zamierza inwestować w coś, co nie ma przed sobą świetlanej przyszłości. Należy jednak zauważyć, że od kilku miesięcy Atari zdaje się odbijać od przysłowiowego dna.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni mogliśmy usłyszeć wiele dobrych wieści z obozu Phila Harrisona i spółki. Firma nabyła prawa do wydania Codename Panzers: Cold War oraz najnowszych dzieł firm Gas Powered Games (Demigod) i Q Entertainment (QJ), planuje powrót takich serii, jak Baldur’s Gate, Test Drive Unlimited oraz Neverwinter Nights, a także ratuje myszy (The Tale of Despereaux). To jednak nie wszystko, bo największą wiadomością jest informacja o zakupie studia Cryptic, popularnego producenta gier MMO, na co firma wyda około 50 milionów dolarów w gotówce i akcjach.

Na koniec wiadomości chcielibyśmy Was odesłać do opublikowanej wczoraj zapowiedzi Ghostbusters: The Video Game, którą napisał dla Was Yuen.