Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2019, 14:35

Poślizg ostatnich dodatków do Shovel Knight oraz megamoda SIGIL i inne wieści

Dziś piszemy o opóźnieniu dwóch ostatnich rozszerzeń do gry Shovel Knight, poślizgu megamodyfikacji SIGIL autorstwa Johna Romero oraz nowym wyglądzie sekcji "O Steam" na platformie firmy Valve. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dwa ostatnie dodatki do Shovel Knighta opóźnione

Studio Yacht Club Games nie ma dobrych wiadomości dla fanów swojej popularnej zręcznościówki z elementami RPG – Shovel Knight. Premiera dwóch ostatnich rozszerzeń do tego tytułu, King of Cards oraz Showdown, nie odbędzie się na początku kwietnia, jak początkowo planowano, a dopiero za kilka miesięcy. Nie jest to jednak spowodowane kłopotami z produkcją, lecz bardziej kwestiami logistycznymi. Cytując post z oficjalnej strony studia:

Naszym celem pozostaje stworzenie produkcji stojących na jak najwyższym poziomie, podobnym do tego, które reprezentowały poprzednie tytuły sygnowane marką Shovel Knight. Priorytetem jest także wydanie gry w formie fizycznej na dyskach i kartach. Potrzebujemy nieco więcej czasu, by doprowadzić tę kwestię do końca, zatem jesteśmy zmuszeni opóźnić premierę po raz ostatni. Nadal mamy w planach wypuszczenie wszystkiego naraz, zatem poślizg dotyczy każdej zapowiedzianej rzeczy – edycji pudełkowych, cyfrowych aktualizacji i trzech figurek amiibo.

SIGIL Johna Romero dopiero w kwietniu

Na SIGIL poczekamy dwa miesiące dłużej. - Poślizg ostatnich dodatków do Shovel Knight oraz megamoda SIGIL i inne wieści - wiadomość - 2019-02-20
Na SIGIL poczekamy dwa miesiące dłużej.

Nie tylko rozszerzenia do Shovel Knight zaliczają opóźnienie. Spotkało to również SIGIL, darmową megamodyfikację do pierwszej odsłony kultowego Dooma autorstwa legendy branży Johna Romero (współzałożyciela id Software, który pracował między innymi przy Wolfensteinie 3D, wspomnianym Doomie i Quake'u). Początkowo miała się ona ukazać jeszcze w tym miesiącu, lecz premiera została przesunięta. Cytując słowa Romero:

Pojawiło się kilka opóźnień w projekcie podczas upewniania się, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Chciałem poinformować wszystkich, którzy zakupili Edycję Standardową i Edycję Bestii, że według planów zostaną one dostarczone w kwietniu. Dziękuję za cierpliwość i przepraszam za wszelkie niedogodności. Oznacza to również, że osoby czekające na darmową wersję SIGIL-a będą musiały poczekać, aż fizyczne kopie trafią do rąk klientów.

Nowy wygląd sekcji O Steam

Nowy wygląd sekcji O Steam jest zdecydowanie nowocześniejszy. - Poślizg ostatnich dodatków do Shovel Knight oraz megamoda SIGIL i inne wieści - wiadomość - 2019-02-20
Nowy wygląd sekcji O Steam jest zdecydowanie nowocześniejszy.

Firma Valve odświeżyła wygląd sekcji O Steam na swojej platformie cyfrowej dystrybucji. Zniknęły z niej proste kafelki z podstawowymi informacjami. Zastąpiła je bardziej nowocześnie wyglądająca lista wymieniająca najważniejsze atuty aplikacji. Mowa tu między innymi o natychmiastowym dostępie do gier, ogromnej społeczności graczy czy stworzonych technologiach. Znalazła się na niej również zachęta oraz obietnica dla producentów i wydawców, że dzięki narzędziom Steamworks można wycisnąć jak najwięcej z dystrybucji gier na Steamie. To ostatnie jest istotne w kontekście wojny o twórców, jaką niedawno wypowiedziało platformie firmy Valve studio Epic Games.

Przypominamy, że w tym roku ma pojawić się osiem istotnych zmian na Steamie. Wśród nich możemy wymienić aktualizację biblioteki oraz nowy system wydarzeń. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Supraland
 2. Afterlight
 3. VRobot: VR Giant Robot Destruction Simulator
 4. Tetris 99
 5. Tekken 7
 6. Hollow Knight: Silksong
 7. Soulcalibur VI
 8. Project Winter
 9. Pode
 10. Golf Peaks
 11. Polska Farma 2020
 12. Dungeons 3

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Vox Machinae zwiastun #1
 2. The Eternal Castle [Remastered] zwiastun #1
 3. Tannenberg zwiastun na premierę
 4. Tainted Grail: The Fall of Avalon zwiastun #1
 5. Shadow of the Tomb Raider: The Price of Survival zwiastun na premierę
 6. Russia 2055 zwiastun #1
 7. Romans: Age of Caesar zwiastun #1
 8. Hollow Knight Hollow Knight: Silksong
 9. Far Cry: New Dawn zwiastun na premierę (PL)
 10. Euclidean Skies zwiastun na premierę
 11. Devotion zwiastun na premierę
 12. Dangerous Driving zwiastun #1
 13. Crossroads Inn zwiastun fabularny
 14. Bow to Blood: Last Captain Standing zwiastun #1
 15. 39 Days to Mars zwiastun #1

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej