Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2019, 11:30

autor: AlexB

Osiem zmian na Steamie w 2019 roku

Firma Valve ogłosiła osiem zmian, które zamierza wprowadzić w 2019 roku na platformie Steam. Dotyczą one między innymi Steam.tv, czatu oraz biblioteki. Ponadto popularna platforma cyfrowej dystrybucji oficjalnie trafi do Chin.

Ostatnie miesiące nie były specjalnie szczęśliwe dla Steama. Przede wszystkim wyrosła mu dość poważna konkurencja w postaci sklepu Epic Games, na który wyemigrowała chociażby Ubisoft ze swoim Tom Clancy's The Division 2. Firma Valve nie zamierza jednak biernie przyglądać się sytuacji i w swoim dorocznym podsumowaniu zapowiedziała osiem zmian, które mają pojawić się w 2019 roku na tej popularnej platformie cyfrowej dystrybucji.

W 2019 roku Steama czekają zmiany. - Osiem zmian na Steamie w 2019 roku - wiadomość - 2019-01-15
W 2019 roku Steama czekają zmiany.

Nadchodzące nowości dotyczą między innymi sposobu doboru rekomendowanych pozycji w sklepie, biblioteki, czatu, który niedawno doczekał się odświeżonej odsłony, oraz SteamTV, czyli platformy streamingowej korporacji Gabe'a Newella. Miłośników zabawy wieloosobowej z pewnością zainteresują plany związane z technologią Steam Trust, odpowiedzialną za bezpieczne kojarzenie graczy w Counter-Strike: Global Offensive. Ma ona zostać rozwinięta i stać się dostępna dla wszystkich tytułów obecnych na platformie firmy Valve.

Z innych istotnych rzeczy, w najbliższych dwunastu miesiącach Steam oficjalnie wejdzie na rynek chiński. Stanie się tak dzięki współpracy firmy Valve z pekińskim Perfect World. Korporacja ta zajmuje się przede wszystkim produkcją gier MMORPG. Wśród stworzonych przez nią tytułów znajdują się Heroes of Three Kingdoms, Forsaken World czy Jade Dynasty.

Poprawiony ma być między innymi system rekomendacji w sklepie Steam. - Osiem zmian na Steamie w 2019 roku - wiadomość - 2019-01-15
Poprawiony ma być między innymi system rekomendacji w sklepie Steam.

Pełną listę ośmiu zmian, które zamierza wprowadzić firma Valve na platformie Steam w 2019 roku, wraz z ich oficjalnymi opisami, znajdziecie poniżej.

  1. Popularyzacja gier w sklepie - pracujemy nad nowym mechanizmem rekomendacji wykorzystującym uczenie maszynowe do wyświetlania gier dla użytkowników na podstawie ich preferencji. Algorytmy są jednak tylko częścią tego nowego rozwiązania, więc projektujemy również inne funkcje, stale oceniając ogólny projekt sklepu.
  2. Steam w Chinach - współpracowaliśmy z Perfect World, aby wprowadzić Steam w Chinach. Podzielimy się dodatkowymi informacjami o tym w nadchodzących miesiącach.
  3. Aktualizacja biblioteki Steam - pojawią się długo oczekiwane zmiany w kliencie Steam, wśród których znajdzie się poprawiona biblioteka Steam oparta na technologii używanej w czacie Steam.
  4. Nowy system wydarzeń - zaktualizujemy system wydarzeń społeczności Steam, abyś mógł wyróżnić ekscytujące wydarzenia w twoich grach, na przykład: turnieje, transmisje lub cotygodniowe wyzwania.
  5. Steam.tv - planujemy rozwinąć http://steam.tv/ i transmitować nie tylko niektóre transmisje i specjalne wydarzenia, ale wspierać wszystkie gry.
  6. Czat Steam - mamy zamiar wypuścić nową mobilną aplikację Steam Chat, aby umożliwić dzielenie się ulubionymi plikami GIF z przyjaciółmi, podczas gdy jesteś w drodze.
  7. Steam Trust - zaktualizujemy technologię stojąca za czynnikiem zaufania w rozgrywkach CS:GO. Stanie się ona również pełną funkcją na Steam, dostępną dla wszystkich gier. Oznacza to, że będziesz posiadać więcej informacji, których możesz użyć w celu określenia, czy dany użytkownik jest oszustem.
  8. Program kafejek internetowych Steam - zamierzamy oficjalnie uruchomić nowy program kafejek internetowych, aby gracze mogli z przyjemnością korzystać z platformy Steam w setkach tysięcy kawiarni internetowych na całym świecie.
Platforma Steam.tv będzie się rozwijała. - Osiem zmian na Steamie w 2019 roku - wiadomość - 2019-01-15
Platforma Steam.tv będzie się rozwijała.

Firma Valve pochwaliła się ostatnio, że na Steamie znajduje się przeszło 30 tysięcy gier. Gigantowi z Bellevue doskonale idzie również banowanie nieuczciwych użytkowników. W samym tylko grudniu złożył on blokady na 609 373 konta, głównie za oszustwa w Counter-Strike: Global Offensive. Jest to najwyższy wynik w historii korporacji.

  1. Steam – oficjalna strona
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.