Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2019, 09:21

autor: Aquma

Na platformie Steam jest już przeszło 30 tys. gier

Seriws PC Gamer spostrzegł, że na platformie Valve występuje już przeszło 30 tys. gier. Co ciekawe, większość z nich miała swoją premierę na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Coraz więcej produkcji na Steam. - Na Steam jest już przeszło 30 tys. gier - wiadomość - 2019-01-14
Coraz więcej produkcji na Steam.

Platforma Steam pobiła kolejny rekord pod względem liczby dostępnej na niej gier. Jak donosi serwis PC Gamer, produkcji jest niemal 30 tysięcy, przy czym chodzi wyłącznie o gry, a nie dodatki, oprogramowanie czy filmy. Gdyby policzyć wszystkie produkty dostępne na platformie Valve, byłoby ich przeszło 51 tys. Należy zaznaczyć, że rekord padł już kilka tygodni temu, ale z powodu niedokładnych metod kalkulacji zauważono go dopiero teraz.

Co ciekawe, zgodnie z danymi serwisu SteamSpy, aż 16 tys. spośród wspomnianych tytułów zostało wydanych na przestrzeni 2017 (6700 gier) lub 2018 (9300 gier) roku. Oznacza to, że ponad 53% produkcji znajdujących się na najpopularniejszej komputerowej platformie cyfrowej dystrybucji trafiło na rynek w ostatnich dwóch latach. To naprawdę imponujący i dający do myślenia rezultat, który oczywiście ma również swoje minusy – gracze od dłuższego czasu narzekają na zalew słabych, mało interesujących gier, który utrudnia docieranie do tytułów naprawdę wartych uwagi.

Czy trend wzrostowy utrzyma się w 2019 roku? W tym momencie trudno powiedzieć, ale styczeń zaczął się pod tym względem dobrze – w jego pierwszych 14 dniach zadebiutowały 243 gry.

  1. Steam – strona oficjalna