Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2019, 09:20

autor: Czarny Wilk

Znamy dokładną datę premiery 8 sezonu Gry o tron

Opublikowany przez HBO teaser finałowego sezonu Game of Thrones ujawnia, kiedy dokładnie możemy się spodziewać debiutu ostatnich odcinków najpopularniejszego serialu fantasy naszych czasów.

3 miesiące – dokładnie tyle musimy jeszcze poczekać na pierwszy epizod finałowego sezonu Gry o tron. Stacja HBO opublikowała kolejny teaser ostatnich odcinków widowiska fantasy opartego na powieściach George’a R.R. Martina, dzięki czemu poznaliśmy dokładną datę debiutu ósmej serii.

Ostateczna bitwa o tytułowy tron i o przyszłość Westeros rozpocznie się 14 kwietnia 2019 roku. Niestety, zwiastun nie pokazuje żadnych nowych scen z serialu. Zamiast tego w klimatyczny sposób przypomina nam o tym, z czym pozostałym przy życiu Starkom przyjdzie się zmierzyć w końcowym starciu.

Ósmy sezon Gry o tron składać się ma tylko z sześciu odcinków. Pewną rekompensatą zmniejszenia liczby epizodów ma być ich wydłużenie (mają być one „jak filmy”) oraz imponujący budżet, który objawi się nie tylko w dużym stężeniu smoków na ekranie, ale także pod postacią imponujących bitew – nakręcenie jednej z nich zajęło ekipie produkcyjnej aż 55 dni.

Młode wilki przez lata zaprawiły się w bojach, intrygach i skrytobójstwie. - Znamy dokładną datę premiery 8 sezonu Gry o tron - wiadomość - 2019-01-14
Młode wilki przez lata zaprawiły się w bojach, intrygach i skrytobójstwie.

Wiemy już, że finał Gry o tron nie będzie definitywnym pożegnaniem z Westeros. HBO pracuje nad kilkoma spin-offami rozgrywającymi się w tym samym uniwersum. Akcja najbliższego z nich, roboczo zatytułowanego The Long Night, będzie dziać się tysiące lat przed wydarzeniami z Game of Thrones i wystąpią w nim m.in. Naomi Watts oraz Jamie Campbell Bower.

  1. Oficjalna strona serialu Gra o tron