Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka VRobot (PC)

VRobot

Zabawna gra akcji, w której otrzymujemy możliwość kontrolowania olbrzymiego mecha i stanięcia do walki z inną maszyną albo niszczenia otaczającego nas miasta. VRobot zostało przygotowane z myślą o technologii rzeczywistości wirtualnej. Za opracowanie gry odpowiada studio Luden.

Akcji | mechy i roboty | humorystyczne | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne

Okładka VRobot (PC)

producent: Luden.io

wydawca: Nival

Strona oficjalna

data premiery gry:

19cze2018

PS4

12wrz2018

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

VRobot: VR Giant Robot Destruction Simulator jest grą akcji, która umożliwia nam chwycenie za stery wielkiego mecha i toczenie pojedynków z inną maszyną, w samym środku sporej metropolii... albo też, po prostu, niszczenie miasta. Produkcja została przygotowana z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Luden.io (twórcy while True: learn() i serii InMind oraz InCell). Wydawcą jest firma Nival.

Mechanika

W VRobot: VR Giant Robot Destruction Simulator akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zabawa polega na kontrolowaniu mocarnych mechów i walczeniu z innymi graczami… albo też dewastowaniu otoczenia. Mamy możliwość chwytania i podnoszenia pojazdów (statków, samochodów, a także śmigłowców i samolotów) głazów, a nawet całych budynków i rzucania nimi w przeciwnika (lub po prostu ciskania nimi gdzie popadnie).

Za podejmowane działania otrzymujemy punkty. W miarę postępów w rozgrywce odblokowujemy kolejne zabawne elementy ekwipunku, takie jak np. Arming Tractor Beam, Tornado Maker (zgodnie z nazwą, pozwala miotać trąbami powietrznymi), Miecz Transformera czy młot, który do złudzenia przypomina broń Thora z komiksowego uniwersum Marvela.

System sterowania wykorzystuje w pełni możliwości kontrolerów ruchu – jest bardzo intuicyjny i daje graczom dużo swobody.

Warto też odnotować, że twórcy przygotowali kilka różnych miast, a wiele plansz posiada unikatowe budynki, niekiedy przypominające nieco te istniejące w rzeczywistości.

Tryby gry

W VRobot: VR Giant Robot Destruction Simulator możemy grać samotnie, jednak najwięcej frajdy sprawia bez wątpienia moduł wieloosobowy – rozgrywki mogą być prowadzone lokalnie (sieć LAN) lub za pośrednictwem Internetu. W trybie dla pojedynczego gracza rolę naszego adwersarza odgrywa tajemniczy czerwony SuperRobot 3000.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna VRobot: VR Giant Robot Destruction Simulator prezentuje co najwyżej przyzwoity poziom. Modele zarówno postaci, jak i otoczenia są dość ubogie, a animacje, tekstury i oświetlenie pozostawiają sporo do życzenia. Prostota jest częściowo maskowana przez zabawny styl artystyczny, który przywodzi na myśl skojarzenia z filmami animowanymi. Niewątpliwym atutem produkcji Luden.io jest też całkowita zniszczalność otoczenia. Nieźle wypadają także projekty poszczególnych robotów.

Pecetowa wersja produkcji współpracuje z goglami HTC Vive, Oculus Rift oraz Windows Mixed Reality. W przypadku PlayStation 4 do gry wymagany jest hełm PlayStation VR oraz dwa kontrolery PlayStation Move.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe VRobot

12+

Wymagania sprzętowe VRobot

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4