Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCSwitchWiiUPS4PS3XONE
Okładka Shovel Knight: Showdown (PC)

Shovel Knight: Showdown

Kolejne rozszerzenie do ciepło przyjętego Shovel Knighta, za którego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału – studio Yacht Club Games. W przeciwieństwie do innych DLC, Showdown nie jest dodatkiem fabularnym – zamiast tego wprowadza nowy tryb rozgrywki.

To jest dodatek do gry Shovel Knight.

Bijatyki | fantasy | platformówki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Shovel Knight: Showdown (PC)

data premiery gry:

Shovel Knight: Showdown jest kolejnym dodatkiem do ciepło przyjętej hybrydy platformówki i gry RPG – Shovel Knight. Rozszerzenie nie skupia się na pojedynczym wątku fabularnym – zamiast tego dodaje do gry kilka nowych trybów, budzących skojarzenie z dwuwymiarowymi bijatykami. DLC dostępne jest w ramach pakietu Shovel Knight: Treasure Trove lub jako samodzielny produkt. Za jego stworzenie odpowiada studio Yacht Club Games.

Mechanika

Shovel Knight: Showdown jest grą znacząco inną zarówno od podstawowej wersji Shovel Knighta, jak i poprzednich dodatków do niego. Nie mamy tu do czynienia z hybrydą platformówki i gry RPG – zamiast tego otrzymujemy nietypową krzyżówkę platformówki i bijatyki, która może budzić skojarzenia m.in. z serią Super Smash Bros. Rozgrywka polega na toczeniu starć na dwuwymiarowych arenach, z wykorzystaniem kluczowych postaci z uniwersum Shovel Knight, takich jak m.in. Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight czy The Enchantress. Lista dostępnych postaci obejmuje kilkunastu bohaterów. Do wyboru mamy także kilka plansz – oczywiście również nawiązujących do Shovel Knight.

Tryby gry

W Shovel Knight: Showdown możemy grać samotnie, albo z innymi. Do wyboru mamy pojedynki, treningi, walki free-for-all (dla maksymalnie 4 graczy), kooperacyjne starcia z AI, a nawet kampanię fabularną, która przypomina nieco klasyczne tryby Arcade w bijatykach (przechodzimy ją każdą postacią z osobna, poznając niewielką historię powiązaną z danym bohaterem lub bohaterką).

Kwestie techniczne

Podobnie jak w przypadku oryginalnego Shovel Knighta, szata graficzna omawianego tytułu została utrzymana w klimacie retro – mamy więc do czynienia z 8-bitową grafiką w stylu pixel art. Za muzykę ponownie odpowiedzialny jest Jake “Virt” Kaufman. Stworzona przez niego ścieżka dźwiękowa dobrze uzupełnia rozgrywkę i oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 37,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Shovel Knight: Showdown

Klasyfikacja PEGI Shovel Knight: Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shovel Knight: Showdown

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.1 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB Intel HD lub lepsza, 250 MB HDD, Windows XP SP2

Zapowiedziano Shovel Knight Dig
Zapowiedziano Shovel Knight Dig

wiadomość29 sierpnia 2019

Zespół Yacht Club Games ujawnił Shovel Knight Dig, czyli spin-off popularnej platformówki 2D. Wypuszczono również nowe zwiastuny Shovel Knight: Showdown i Shovel Knight: King of Cards.

Poślizg ostatnich dodatków do Shovel Knight oraz megamoda SIGIL i inne wieści
Poślizg ostatnich dodatków do Shovel Knight oraz megamoda SIGIL i inne wieści

wiadomość19 lutego 2019

Dziś piszemy o opóźnieniu dwóch ostatnich rozszerzeń do gry Shovel Knight, poślizgu megamodyfikacji SIGIL autorstwa Johna Romero oraz nowym wyglądzie sekcji "O Steam" na platformie firmy Valve. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano Shovel Knight: Showdown
Zapowiedziano Shovel Knight: Showdown

wiadomość29 sierpnia 2018

Deweloper Yacht Club Games zapowiedział Shovel Knight: Showdown – ostatni dodatek wchodzący w skład Shovel Knight: Treasure Trove.

PC
PS4
PS3
Switch
WiiU
XONE