Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3SwitchPCPS4WiiUXONE
Okładka Shovel Knight: Showdown (PS3)
OkładkaShovel Knight: Showdown (PS3)

Shovel Knight: Showdown

Kolejne rozszerzenie do ciepło przyjętego Shovel Knighta, za którego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału – studio Yacht Club Games. W przeciwieństwie do innych DLC, Showdown nie jest dodatkiem fabularnym – zamiast tego wprowadza nowy tryb rozgrywki.

To jest dodatek do gry Shovel Knight.

Bijatyki | fantasy | platformówki | 2D | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Shovel Knight: Showdown Premiera

Shovel Knight: Showdown jest kolejnym dodatkiem do ciepło przyjętej hybrydy platformówki i gry RPG – Shovel Knight. Rozszerzenie nie skupia się na pojedynczym wątku fabularnym – zamiast tego dodaje do gry kilka nowych trybów, budzących skojarzenie z dwuwymiarowymi bijatykami. DLC dostępne jest w ramach pakietu Shovel Knight: Treasure Trove lub jako samodzielny produkt. Za jego stworzenie odpowiada studio Yacht Club Games.

Mechanika

Shovel Knight: Showdown jest grą znacząco inną zarówno od podstawowej wersji Shovel Knighta, jak i poprzednich dodatków do niego. Nie mamy tu do czynienia z hybrydą platformówki i gry RPG – zamiast tego otrzymujemy nietypową krzyżówkę platformówki i bijatyki, która może budzić skojarzenia m.in. z serią Super Smash Bros. Rozgrywka polega na toczeniu starć na dwuwymiarowych arenach, z wykorzystaniem kluczowych postaci z uniwersum Shovel Knight, takich jak m.in. Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight czy The Enchantress. Lista dostępnych postaci obejmuje kilkunastu bohaterów. Do wyboru mamy także kilka plansz – oczywiście również nawiązujących do Shovel Knight.

Tryby gry

W Shovel Knight: Showdown możemy grać samotnie, albo z innymi. Do wyboru mamy pojedynki, treningi, walki free-for-all (dla maksymalnie 4 graczy), kooperacyjne starcia z AI, a nawet kampanię fabularną, która przypomina nieco klasyczne tryby Arcade w bijatykach (przechodzimy ją każdą postacią z osobna, poznając niewielką historię powiązaną z danym bohaterem lub bohaterką).

Kwestie techniczne

Podobnie jak w przypadku oryginalnego Shovel Knighta, szata graficzna omawianego tytułu została utrzymana w klimacie retro – mamy więc do czynienia z 8-bitową grafiką w stylu pixel art. Za muzykę ponownie odpowiedzialny jest Jake “Virt” Kaufman. Stworzona przez niego ścieżka dźwiękowa dobrze uzupełnia rozgrywkę i oprawę graficzną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shovel Knight: Showdown

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shovel Knight: Showdown Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB Intel HD lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP SP2
PC
PS4
PS3
Switch
WiiU
XONE