Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4PS3XONEWiiUSwitch
Okładka Shovel Knight: Showdown (PC)

Shovel Knight: Showdown

Kolejne rozszerzenie do ciepło przyjętego Shovel Knighta, za którego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału – studio Yacht Club Games. W przeciwieństwie do innych DLC, Showdown nie jest dodatkiem fabularnym – zamiast tego wprowadza nowy tryb rozgrywki.

To jest dodatek do gry Shovel Knight.

Bijatyki | fantasy | platformówki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Shovel Knight: Showdown (PC)

data premiery gry:

10gru2019za 22dni

PC PS4 PS3 Switch WiiU XONE

Shovel Knight: Showdown jest kolejnym dodatkiem do ciepło przyjętej hybrydy platformówki i gry RPG – Shovel Knight. Rozszerzenie nie skupia się na pojedynczym wątku fabularnym – zamiast tego dodaje do gry kilka nowych trybów, budzących skojarzenie z dwuwymiarowymi bijatykami. DLC dostępne jest w ramach pakietu Shovel Knight: Treasure Trove lub jako samodzielny produkt. Za jego stworzenie odpowiada studio Yacht Club Games.

Mechanika

Shovel Knight: Showdown jest grą znacząco inną zarówno od podstawowej wersji Shovel Knighta, jak i poprzednich dodatków do niego. Nie mamy tu do czynienia z hybrydą platformówki i gry RPG – zamiast tego otrzymujemy nietypową krzyżówkę platformówki i bijatyki, która może budzić skojarzenia m.in. z serią Super Smash Bros. Rozgrywka polega na toczeniu starć na dwuwymiarowych arenach, z wykorzystaniem kluczowych postaci z uniwersum Shovel Knight, takich jak m.in. Shovel Knight, Shield Knight, Black Knight czy The Enchantress. Lista dostępnych postaci obejmuje kilkunastu bohaterów. Do wyboru mamy także kilka plansz – oczywiście również nawiązujących do Shovel Knight.

Tryby gry

W Shovel Knight: Showdown możemy grać samotnie, albo z innymi. Do wyboru mamy pojedynki, treningi, walki free-for-all (dla maksymalnie 4 graczy), kooperacyjne starcia z AI, a nawet kampanię fabularną, która przypomina nieco klasyczne tryby Arcade w bijatykach (przechodzimy ją każdą postacią z osobna, poznając niewielką historię powiązaną z danym bohaterem lub bohaterką).

Kwestie techniczne

Podobnie jak w przypadku oryginalnego Shovel Knighta, szata graficzna omawianego tytułu została utrzymana w klimacie retro – mamy więc do czynienia z 8-bitową grafiką w stylu pixel art. Za muzykę ponownie odpowiedzialny jest Jake “Virt” Kaufman. Stworzona przez niego ścieżka dźwiękowa dobrze uzupełnia rozgrywkę i oprawę graficzną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Shovel Knight: Showdown

Wymagania wiekowe Shovel Knight: Showdown

odpowiednia dla każdego wieku

Zapowiedziano Shovel Knight Dig
Zapowiedziano Shovel Knight Dig

wiadomość29 sierpnia 2019

Zespół Yacht Club Games ujawnił Shovel Knight Dig, czyli spin-off popularnej platformówki 2D. Wypuszczono również nowe zwiastuny Shovel Knight: Showdown i Shovel Knight: King of Cards.

Poślizg ostatnich dodatków do Shovel Knight oraz megamoda SIGIL i inne wieści
Poślizg ostatnich dodatków do Shovel Knight oraz megamoda SIGIL i inne wieści

wiadomość19 lutego 2019

Dziś piszemy o opóźnieniu dwóch ostatnich rozszerzeń do gry Shovel Knight, poślizgu megamodyfikacji SIGIL autorstwa Johna Romero oraz nowym wyglądzie sekcji "O Steam" na platformie firmy Valve. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Zapowiedziano Shovel Knight: Showdown
Zapowiedziano Shovel Knight: Showdown

wiadomość29 sierpnia 2018

Deweloper Yacht Club Games zapowiedział Shovel Knight: Showdown – ostatni dodatek wchodzący w skład Shovel Knight: Treasure Trove.

PC
PS4
PS3
Switch
WiiU
XONE