Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSPS4PS3XONEPSVSwitchPCWiiU
Okładka Shovel Knight: King of Cards (3DS)
OkładkaShovel Knight: King of Cards (3DS)

Shovel Knight: King of Cards

Ostatnie fabularne rozszerzenie do ciepło przyjętego Shovel Knighta, za którego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału – studio Yacht Club Games.

To jest dodatek do gry Shovel Knight.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | elementy przygodowe | indie

Shovel Knight: King of Cards Premiera

Gry podobne do Shovel Knight: King of Cards

Shantae and the Pirate's Curse

Shinobi

Shovel Knight

Shovel Knight: King of Cards jest ostatnim dodatkiem do gry Shovel Knight. Finałowe rozszerzenie ciepło przyjętej serii platformówek retro studia Yacht Club Games pojawiło się na wielu sprzętach, w tym na platformie PC, PS3 itd.. DLC dostępne jest w ramach pakietu Shovel Knight: Treasure Trove lub jako samodzielny produkt.

Fabuła

W King of Cards wcielamy się w tytułowego Króla Kart, który, podobnie jak bohaterowie poprzednich dodatków, był jednym z bossów, stojących na drodze Rycerza z Łopatą w podstawowej wersji tytułu. Tym razem historię obserwujemy z perspektywy jego królewskiej mości, dowiadując się, w jaki sposób Złoty Zbir zasiadł na swym tronie. By dowieść swojego prawa do korony musi on bowiem pokonać trzech uzurpujących sobie jego władzę królów z okolicznych krain.

Mechanika

Fundamentalne mechaniki gry znane z Shovel Knight pozostają niezmienione. W dalszym ciągu mamy więc do czynienia z platformówką 2D z lekkimi elementami RPG. Rycerz w podbitym gronostajem płaszczu walczy i porusza się jednak w nieco inny sposób niż wcześniejsi bohaterowie. Jego sygnaturowym ruchem jest krótka szarża, dzięki której ogłusza przeciwników i pokonuje naturalne przeszkody umieszczone na planszy. Dodatkową umiejętnością jest piruet, który może zostać wielokrotnie wykonany na głowach wrogów (przypomina on nieco „skakanie na łopacie” z Shovel Knight). W miarę postępów w rozgrywce heros zdobywa też coraz potężniejsze bronie, pancerze oraz kolejnych popleczników. Ciekawym dodatkiem jest minigierka polegająca na rozgrywaniu partyjek gier karcianych z bohaterami niezależnymi.

Tryby gry

Głowna kampania fabularna złożona jest z 30 nowych poziomów, podzielonych na 4 światy. Oprócz niej gracze mogą spróbować swoich sił w specjalnie przygotowanych wyzwaniach, które sprawdzą ich umiejętności posługiwania się nową postacią zarówno w łamigłówkach platformowych, jak i w walce.

Kwestie techniczne

Szata graficzna została utrzymana w 8-bitowym klimacie retro, który stał się znakiem rozpoznawczym całej serii. Za muzykę w dalszym ciągu odpowiedzialny jest Jake “Virt” Kaufman. Charakterystycznie utwory harmonijnie uzupełniają elementy graficzne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Shovel Knight: King of Cards

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Shovel Knight: King of Cards Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
PC
WiiU
3DS
Switch
PS3
PS4
PSV
XONE