Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2017, 15:45

Wieści ze świata (Killer Instinct, Shovel Knight, Syberia, Animal Farm) 7/9/2017

Dziś piszemy o funkcji cross-network w nadchodzącej edycji Killer Instinct na Steama, ostatnim DLC do platformówki Shovel Knight (King of Cards), dacie premiery Syberii na Nintendo Switch i zapowiedzi Animal Farm, czyli growej adaptacji Folwarku zwierzęcego George’a Orwella. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Funkcja cross-network zmierza do nowego wydania Killer Instinct

Producent nie bierze przykładu z Eyedola i nie rozdziela. - Wieści ze świata (Killer Instinct, Shovel Knight, Syberia, Animal Farm) 7/9/2017 - wiadomość - 2017-09-07
Producent nie bierze przykładu z Eyedola i nie rozdziela.

W tym roku twórcy bijatyki Killer Instinct obiecali spuścić ją z „łańcucha” oficjalnego sklepu Windows i pozwolić na wydanie produkcji na platformie cyfrowej dystrybucji Steam. Choć data tego powtórnego debiutu określona została lakonicznym „w nadchodzących tygodniach”, deweloper Double Helix postanowił podzielić się z fanami ciekawym szczegółem. Otóż w dniu premiery możliwa będzie „międzysprzętowa” gra użytkowników Steama, Windowsa 10 i konsoli Xbox One. Informacja prowadzi do następujących konkluzji. Po pierwsze, znalezienie godnego przeciwnika w trybach online do tej gry z 2013 roku będzie znacząco ułatwione. Po drugie, najprawdopodobniej wersja Steam umożliwi grę na starszych systemach, niż Windows 10.

Rozdzielanie bazy graczy nigdy nie jest dobrym pomysłem, jeśli deweloperowi zależy na utrzymaniu społeczności wokół gry, zwłaszcza w przypadku bijatyk. Funkcja ta wydaje się więc strzałem w dziesiątkę. Pozostaje pytanie: Kiedy?

Fragment rozgrywki z Shovel Knight: King of Cards

Shovel Knight: King of Cards ma być finalnym dodatkiem do platformówki retro Shovel Knight, która utrzymuje rynkową świeżość przez zaskakująco długi okres trzech lat. Nowe DLC, w znanym dla tej rodziny gier stylu, pozwala graczowi wcielić się w odmiennego bohatera – tym razem będzie to Karciany Król. Kampania jest ostatnim celem dodatkowym obiecywanym w oryginalnym projekcie w serwisie Kickstarter. Rycerz-król ma dysponować zupełnie innymi ruchami specjalnymi, a fanów czekają 4 nowe światy, zawierające ponad 30 niewidzianych wcześniej poziomów. Cena dodatku wyniesie 10 dolarów (ok. 35 zł), ale będzie on nieodpłatny dla posiadaczy przepustki sezonowej Shovel Knight: Treasure Trove.

Na konwencie PAX West 2017 serwis IGN dorwał się do produkcji i udostępnił na swoim kanale YouTube fragment rozgrywki z nowego dodatku:

Pierwsza Syberia ukaże się na Switchu 20 października

Od premiery staruszki Syberii minęło już 15 lat. Ta klasyczna przygodówka na dobre zapisała się w pamięci polskich graczy, najprawdopodobniej poprzez niezłą fabułę i dobre postaci, ukoronowane pełną polską wersją językową (którą wieki temu bardzo chwalił nasz recenzent, choć obecnie odrobinę ciężko słucha się angielskich nazw z ust „rodzimej” Panny Walker). Produkcja zwiedziła wiele zakamarków sceny, po edycji PC pojawiła się na dwóch generacjach PlayStation i Xboksa, Nintendo DS, a także na urządzeniach mobilnych.

Przyszła pora na nowy sprzęt Nintendo. Firma Microids zdradziła, że pierwsza gra z planowanej do wydania trylogii Syberii zatrzyma się na konsoli Nintendo Switch 20 października 2017 roku. Jest to część ofensywy dewelopera, który zapowiedział wydanie sześciu gier na japońskie urządzenie. Syberia 2 ma pojawić się jeszcze w tym roku, a reszta tytułów, w tym oparty na komiksie Blacksad, doczeka się premier w 2018 roku.

Zapowiedziano grę opartą na Folwarku zwierzęcym George’a Orwella

Na koniec mamy dla Was ciekawostkę. W Internecie pojawiła się specjalna strona, zapowiadająca grę Animal Farm, która ma być adaptacją znanej książki George’a Orwella. Pozycja literacka metaforycznie rozprawia się z tematami totalitaryzmu oraz stalinizmu, a w Polsce miała dodatkowo szczególny status, poprzez zakaz PRL-owskiej cenzury i zmuszenie do rozpowszechniana jej w „drugim obiegu”.

Na stronie zobaczyć można jedynie grafiki koncepcyjne i loga. - Wieści ze świata (Killer Instinct, Shovel Knight, Syberia, Animal Farm) 7/9/2017 - wiadomość - 2017-09-07
Na stronie zobaczyć można jedynie grafiki koncepcyjne i loga.

Wracając do samej produkcji. Wedle informacji prasowej rozgrywka ma sprowadzać się do schematu gry przygodowej, wzbogaconej podejmowaniem trudnych decyzji oraz elementami znanymi z gatunku tycoon. Gracz ma się wcielić w jednego ze zwierzęcych bohaterów książki, a fabuła rozpocznie się tuż przed samą rewolucją.

Tytuł ma być tworzony przez deweloperską spec-ekipę: Imre’a Jele (designer; założyciel Bossa Studios), Georga Backera (menadżer produkcji; seria Fable), Jessickę Curry (muzyka; Everybody's Gone to the Rapture, Dear Esther), Kate Saxon (reżyseria dźwięku; Mafia III, Alien: Isolation, Witcher 3) i innych.

W swoich wypowiedziach deweloperzy zaznaczyli zaniepokojenie politycznym językiem dnia dzisiejszego, który niebezpiecznie zbliża się do poziomu znanego z Folwarku. Gra ma być szansą na udostępnienie przesłania książki młodemu pokoleniu, które do książek sięga coraz rzadziej. Zespół uzyskał też przyzwolenie potomków Orwella na tą niecodzienną adaptację.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: