Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka Orwell's Animal Farm (PC)
OkładkaOrwell's Animal Farm (PC)

Orwell's Animal Farm

Gra przygodowa będąca adaptacją książki Folwark zwierzęcy autorstwa George’a Orwella. Akcja Orwell's Animal Farm rozpoczyna się w przededniu puczu, w wyniku którego zwierzęta wygnały z folwarku gospodarza i przejęły w nim władzę.

Przygodowe | książki | dystopia | indie | zwierzęta | eksperymentalne/artystyczne | gry zaangażowane

Orwell’s Animal Farm jest produkcją z pogranicza strategii ekonomicznej i przygodówki. Tytuł stanowi swoistą egranizację Folwarku zwierzęcego, kultowej powieści George’a Orwella, i został zapowiedziany w 75. rocznicę wydania książki brytyjskiego autora. Za stworzeniem tej gry stoi niezależny zespół Nerial, założony przez deweloperów mających na swoim koncie prace nad produkcjami pokroju Everybody's Gone to the Rapture, serii Fable, Mafia III oraz Obcego: Izolacji. Wcześniej studio opracowało udaną serię Reigns, łącząc komputerową strategię z karcianką oraz produkcją typu roguelike.

Fabuła

Podobnie jak literacki oryginał, Orwell’s Animal Farm opowiada historię tytułowego folwarku, w którym w wyniku puczu pod przywództwem knura Majora zwierzęta przejęły władzę i wygnały gospodarza. Właściwa akcja rozpoczyna się na krótko przed tymi wydarzeniami – w miarę postępów w przygodzie gracze wcielający się w jedno ze zwierząt stopniowo odkrywają, że to, co miało stać się istnym rajem na Ziemi, gdzie „wszystkie zwierzęta są równe”, jest w istocie więzieniem, a sam Major rządzący twardą ręką i łamiący ustalone wcześniej prawa jest uosobieniem zasady „władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie”. Warto odnotować, że opowiedziana w grze historia nie jest wiernym odzwierciedleniem fabuły książkowego pierwowzoru – autorzy zdecydowali się na wprowadzenie pewnych zmian, których celem było dostosowanie całości do specyfiki nowego medium oraz upodobań współczesnych odbiorców.

Mechanika

Orwell’s Animal Farm stanowi połączenie gry przygodowej oraz strategicznej. W trakcie gry kierujemy tytułowym gospodarstwem, co sprowadza się do zarządzania zasobami oraz obrony farmy przed ludźmi i innymi zagrożeniami. Musimy też dbać o samopoczucie mieszkańców farmy, aczkolwiek niemożliwe jest zadowolenie wszystkich. Tylko do nas należy decyzja o spełnieniu zachcianek poszczególnych zwierząt lub odsunięciu ich na boczny tor. Podejmowane przez nas decyzje mają istotny wpływ na losy folwarku, co nadaje historii nieliniowy charakter.

Kwestie techniczne

Orwell’s Animal Farm oparto na dwuwymiarowych, ręcznie rysowanych planszach. Styl graficzny przywodzi na myśl ilustracje dziecięcych opowiadań, mimo dojrzałego charakteru produkcji. Dialogi ukazano w formie komiksowych dymków, ale przez wydarzenia prowadzi nas głos Abubakara Salima, który wcześniej wcielił się m.in. w bohatera Assassin’s Creed: Origins. W produkcji studia Nerial objął funkcję narratora pod kierunkiem Kate Saxton, która wcześniej pracowała przy takich produkcjach, jak Obcy: Izolacja, Everybody’s Gone to the Rapture oraz wiedźmińskiej trylogii studia CD Projekt RED.

Tryb gry: single player  

Orwell's Animal Farm cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Orwell's Animal Farm: 12+

Orwell's Animal Farm Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
iOS
AND