Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitch
Okładka Tetris 99 (Switch)

Tetris 99 Switch

Nietuzinkowa produkcja, którą łączy mechanikę znaną z klasycznej gry zręcznościowo-logicznej z pomysłami charakterystycznymi dla podgatunku battle royale. Za stworzenie i wydanie gry odpowiada japońska firma Nintendo.

Logiczne | zagraj za darmo | elementy zręcznościowe | Battle Royale | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Tetris 99 (Switch)

producent: Arika

wydawca: Nintendo

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

13lutego2019

14lutego2019

Nintendo eShop

Tetris 99 jest wariacją na temat klasycznej gry logiczno-zręcznościowej, która łączy stare pomysły z mechaniką rodem z podgatunku strzelanek, znanego jako battle royale. Produkcja pozwala graczom rywalizować z innymi w oparciu o zasady znane z jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier wideo w historii – kultowego Tetrisa. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada japońska firma Nintendo (twórcy m.in. takich serii, jak Mario czy Zelda).

Mechanika

Tetris 99 to pomysłowy remake klasycznej produkcji logiczno-zręcznościowej, która przez lata zagościła na większości platform. Rozgrywka polega na układaniu spadających z góry ekranu klocków o przeróżnych kształtach. Kiedy uda nam się złożyć je tak, by wypełniły poziomą linię (albo kilka), ten segment znika, dzięki czemu zwalnia się miejsce dla kolejnych bloków. Z czasem tempo zwiększa się, a poziom trudności wzrasta.

By trochę ułatwić nam życie, w specjalnym oknie z boku gra pokazuje, jaki kształt będą miały kolejne klocki. Dodatkowo mamy możliwość wstrzymania jednego kawałka układanki – znika on wówczas z gry, ale możemy wrócić do niego w dowolnym, kluczowym momencie. Dodaje to do gry odrobinę strategii – właściwe wykorzystywanie tej mechaniki da nam sporą przewagę nad przeciwnikami.

No właśnie… przeciwnikami. Najważniejszą cechą, która odróżnia produkcję Nintendo od wcześniejszych iteracji omawianej gry, jest fakt, że gramy równocześnie z innymi graczami, a naszym zadaniem jest przetrwanie jak najdłużej. Mamy też możliwość aktywowania specjalnych ataków, które odwracają uwagę rywali od tego, co dzieje się na ekranie. Cały czas widzimy też, ilu graczy wciąż bierze udział w rozgrywce – a nawet jak wyglądają ich własne układanki.

Tryby gry

W Tetris 99 możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą rozgrywki jest tryb wieloosobowy, który pozwala na równoczesną zabawę 99 osobom.

Kwestie techniczne

Tetris 99 posiada bardzo prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną. Jej największym atutem jest przejrzystość – gracze wyraźnie widzą, co dzieje się na ekranie. Przyzwoicie prezentują się także efekty świetlne, które ozdabiają niektóre z „ataków” na przeciwnika, animacje spadania klocków oraz tła. Zabawie towarzyszy dynamiczna, wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa, której tempo zmienia się w miarę, jak rośnie poziom trudności.

Warto odnotować, że omawiana produkcja została udostępniona za darmo dla subskrybentom usługi Nintendo Switch Online – możemy w nią grać tak długo, jak długo opłacamy abonament.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 99  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 87 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tetris 99

odpowiednia dla każdego wieku