Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Afterlight (PC)

Afterlight PC

Gra przygodowa 2,5D, w której wcielamy się w astronautkę uwięzioną na jednym z księżyców Saturna. Produkcja kładzie nacisk na wysmakowaną środowiskową narrację i oferuje atrakcyjną oprawę graficzną. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Silent Road Games.

Przygodowe | science fiction | elementy logiczne | crowdfunding | indie | 2.5D | side-scroll

PC Windows
Okładka Afterlight (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

październik2020

październik2020

Steam

Afterlight jest grą przygodową, w której wcielamy się w astronautkę, która utknęła na Tytanie – jednym z księżyców Saturna. Produkcja oferuje oryginalną opowieść, zajmującą się tematem zaburzeń psychicznych, a także ciekawą oprawę graficzną (tła i animowane sceny fabularne są trójwymiarowe, choć rozgrywka toczy się w dwóch wymiarach). Za stworzenie tego tytułu odpowiada hiszpańskie studio niezależne Silent Road Games (twórcy m.in. Last Train, Brayhir, Pocket Duels czy Stranger Treasures).

Fabuła

W Afterlight wcielamy się w Xin – astronautkę, która po strasznym wypadku, w którym zginęli wszyscy inni członkowie zespołu, została sama na jednym z księżyców Saturna, Tytanie. Kobieta musi samotnie wykonać misję stanowiącą cel wyprawy. Jednak czy będzie w stanie poradzić sobie z samotnością i poczuciem straty? I czy rzeczywistość naprawdę wygląda tak, jak jej się zdaje?

Mechanika

W Afterlight akcję obserwujemy z boku – z tzw. perspektywy side-scrollowej. Rozgrywka polega na eksplorowaniu lokacji, znajdowaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek logicznych. W miarę osiąganych postępów poznajemy też kolejne fragmenty opowieści i rozwijamy relację bohaterki z towarzyszącym jej robotem – kierowanym przez sztuczną inteligencję dronem medycznym.

Tryby gry

W Afterlight możemy grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Oryginalna oprawa graficzna jest jednym z największych atutów Afterlight. Grafika została wykonana w konwencji tzw. 2,5D – pomimo iż mamy do czynienia z produkcją dwuwymiarową, tła tworzą wrażenie trójwymiarowości. Nietypowy styl artystyczny jest inspirowany estetyką znaną z twórczości amerykańskiego architekta – Lebbeusa Woodsa – i łączy stonowane barwy (najczęściej różne odcienie brązu), które są wykorzystywane do przedstawienia lokacji z ostrymi, wyrazistymi czerwieniami i różami (np. święcących neonów czy diod).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Afterlight

Wymagania wiekowe Afterlight

16+

Wymagania sprzętowe Afterlight

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-920 2.7 GHz / AMD Phenom II 945 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz / AMD FX-8120 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 6570 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit