Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2011, 10:54

autor: Kono

Ogromne i niewykorzystane tereny w The Elder Scrolls V: Skyrim. Czyżby podwaliny pod nadchodzące DLC?

W sieci pojawiły się materiały pokazujące, że w grze The Elder Scrolls V: Skyrim znajduje się nie tylko tytułowa prowincja, ale i dosyć pokaźna część krainy Tamriel. W grze znaleźć można ogromne tereny Cyrodiil i Hammerfell, także fragmenty High Rock i Morrowind.

Pomimo tego, że gra The Elder Scrolls V: Skyrim pojawiła się na półkach sklepowych relatywnie niedawno, to niektórzy gracze wydają się już znudzeni standardową zawartością najnowszego RPG autorstwa studia Bethesda i na własną rękę rozkładają go na czynniki pierwsze. Dzięki takim zabiegom dowiedzieliśmy się, że w The Elder Scrolls V: Skyrim znajduje się nie tylko tytułowa prowincja, ale i znacznie, znacznie więcej.

Mając odrobinę wolnego czasu i używając poleceń konsoli można w najnowszej grze firmy Bethesda znaleźć całkiem sporo ukrytych obszarów. Wystarczy wyłączyć kolizję z obiektami oraz zwiększyć nieco prędkość poruszania się postaci. Dzięki tym zabiegom będziemy mogli udać się na podobną podróż, co użytkownik Artdeux na powyższym filmiku. Artdeux dodał też mapę poglądową, na której zaznaczył dostępny w Skyrim obszar.

Ogromne i niewykorzystane tereny w The Elder Scrolls V: Skyrim. Czyżby podwaliny pod nadchodzące DLC? - ilustracja #1

Jak widać, w The Elder Scrolls V: Skyrim odwzorowano bardzo dużą część krainy Tamriel. Co prawda, cały teren nienależący do tytułowej prowincji pokryty jest teksturami marnej jakości, ale ciężko uwierzyć, że taka masa terenu i dodatki w stylu Białej Wieży w stolicy imperium zostały stworzone „ot tak”.

Istnienie ogromnych połaci niewykorzystanego terenu pozostaje jednak zagadką. Nie wiemy dlaczego twórcy zdecydowali się je dodać, skoro bez ingerowania w naturalną strukturę gry nie jesteśmy w stanie ich zobaczyć. Z jednej strony może to być owoc „nadprogramowej” działalności osób odpowiedzialnych za tworzenie terenu. Z drugiej strony, być może są to podwaliny pod duże dodatki DLC, o których wspominano na krótko przed premierą gry? Miejmy nadzieję, że odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce.