Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2011, 14:10

autor: Sarge

Oficjalna zapowiedź Starhawk - kontynuacji sieciowego Warhawka

O kontynuacji Warhawka mówiło się od dłuższego czasu, ale dopiero od niedawna nieśmiałe spekulacje stały się bardziej konkretne. Dziś oczekiwana produkcja została oficjalnie zapowiedziana.

O kontynuacji Warhawka mówiło się od dłuższego czasu, ale dopiero od niedawna nieśmiałe spekulacje stały się bardziej konkretne. Dziś oczekiwana produkcja została oficjalnie zapowiedziana.

Oficjalna zapowiedź StarHawk - kontynuacji sieciowego Warhawka - ilustracja #1

Zgodnie z oczekiwaniami, gra będzie występować pod nazwą StarHawk i jest tworzona przez studio LightBox Interactive, złożone m.in. z byłych pracowników Incognito Entertainment oraz Sony Santa Monica. Tytuł ukaże się na PlayStation 3 wyłącznie w formie pudełkowej (Warhawk dostępny był również drogą cyfrowej dystrybucji).

Sporą zmianą względem poprzedniej części wydaje się być zawarcie pełnoprawnego trybu dla jednego gracza. Oczywiście multiplayer nadal będzie odgrywał znaczącą rolę w omawianej pozycji, ale twórcy chcą zapewnić sporo zabawy również graczom stroniącym od rozgrywki sieciowej.

Oficjalna zapowiedź StarHawk - kontynuacji sieciowego Warhawka - ilustracja #2

Wcielimy się w Emmetta Gravesa – byłego górnika, który narażony na działanie energii Rift został najemnikiem do wynajęcia. Staniemy naprzeciw grupy Wyrzutków (ang. Outlaws), których Rift zamieniła w potwory. Jednym z celów głównego bohatera będzie odszukanie swojego brata, stojącego na czele naszych przeciwników.

Autorzy obiecują duże i otwarte poziomy, które mimo pewnej swobody mają oferować sporą dynamikę rozgrywki, a także sztuczną inteligencję przeciwników dostosowujących się do zachowań gracza. Poza tym, wprowadzone zostaną pewne elementy strategii, opierające się na zbieraniu surowców i wznoszeniu różnorakich konstrukcji.

Oficjalna zapowiedź StarHawk - kontynuacji sieciowego Warhawka - ilustracja #3

Rozgrywka wieloosobowa zaoferuje możliwość jednoczesnej zabawy 32 osobom przez sieć, ale nie zabraknie też kooperacji dla czterech graczy (również na podzielonym ekranie). W jednym z trybów odeprzemy kolejne fale przeciwników, a potyczki stoczymy nie tylko na własnych nogach, ale również zasiadając za sterami różnych pojazdów i robotów. Całość ma wspierać klany, rankingi, turnieje, listy znajomych i oferować możliwość natychmiastowego dołączenia do meczu.

StarHawk zadebiutuje na rynku w przyszłym roku. Z okazji zapowiedzi udostępniono pierwszy materiał z cyklu „Kulisy produkcji”, w którym twórcy opowiadają o powstawaniu swojego dzieła. Film możecie oglądać w tej wiadomości, podobnie jak pierwsze screeny prosto z gry.

Oficjalna zapowiedź StarHawk - kontynuacji sieciowego Warhawka - ilustracja #4
Oficjalna zapowiedź StarHawk - kontynuacji sieciowego Warhawka - ilustracja #5