Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2022, 11:38

Nowe Assassin's Creed, Prince of Persia i Avatar; Ubisoft szykuje wielką prezentację 20 gier

Według znanego informatora Ubisoft planuje wielką prezentację swoich tytułów. Wśród nich mają znaleźć się takie marki jak Assassin's Creed, Prince of Persia czy Splinter Cell.

Znany i sprawdzony informator Tom Henderson zasugerował, że Ubisoft ma w planach duże wydarzenie, podczas którego odbędzie się prezentacja nawet 20 gier.

Firma rzekomo przygotowuje się do eventu od dłuższego czasu i chce go zorganizować jeszcze przed tegorocznym E3. Dzięki wydarzeniu firma chciałaby uniknąć rywalizowania o uwagę graczy z innymi wielkimi wydawcami.

Tom Henderson twierdzi, że Ubisoft zamierza pokazać nowe zwiastuny, gameplaye oraz materiały, informujące fanów o postępach prac nad poszczególnymi tytułami. Wśród nich znajduje się zaś wiele wyczekiwanych produkcji.

Co pokaże Ubisoft?

Francuska firma pracuje nad wieloma projektami jednocześnie. Wśród nich znajdują się zarówno nowe, wysokobudżetowe produkcje, remaki, mniejsze projekty oraz gry mobilne. Ich lista wygląda naprawdę imponująco.

Skull & Bones

Skull & Bones ma za sobą wyboisty proces produkcyjny. Tytuł na długi czas znalazł się w deweloperskim limbo, lecz zdaje się, że w końcu wychodzi na prostą.

Wskazują na to chociażby poszukiwania testerów gry. Najwyraźniej Ubisoft w końcu zdecydował, w jakim kierunku ma zmierza produkcja, i jest gotowy, by pokazać tytuł graczom.

Skull & Bones to jedna z gier mających doczekać się prezentacji podczas planowanego eventu francuskiego wydawcy. Tytuł będzie sieciową grą-usługą, która w pełni skupi się na morskich potyczkach.

Avatar: Frontiers of Pandora

Podczas wydarzenia mamy również zobaczyć nowe materiały z Avatar: Frontiers of Pandora. To kolejne dzieło Ubisoftu, które znajduje się w produkcji od długiego czasu.

Premiera tytułu była już przekładana, lecz teraz prace mają zmierzać w dobrym kierunku. Tom Henderson twierdzi, że podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie nowy zwiastun. Ponadto twórcy mają podzielić się z kolejnymi informacjami na jej temat.

Według Hendersona w tym tygodniu rozpoczną się również testy produkcji.

The Division: Heartland

The Division: Heartland to tytuł, który według źródeł Hendersona jest już niemal gotowy. Jego prezentacja może być więc jednocześnie zapowiedzią rychłej premiery.

Gra będzie FPS-em free-to-play osadzonym w uniwersum The Division. Wśród inspiracji twórcy podają m.in. Escape from Tarkov.

Za powstanie The Division: Heartland odpowiada zespół Red Storm Entertainment. Studio pracowało wcześniej przy wielu grach sygnowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego.

Kolejna odsłona Immortals: Fenyx Rising

Immortals: Fenyx Rising z 2020 roku poradziło sobie całkiem dobrze. Nic więc dziwnego, że Ubisoft postanowił zlecić prace nad sequelem.

Jak na razie są to jedynie plotki, ponieważ gra nie została oficjalnie zapowiedziana. Według Hendersona znajduje się jednak w preprodukcji, a studiem, które odpowiada za projekt, jest Ubisoft Quebec.

Nadchodzące wydarzenie ma być okazją do ogłoszenia prac nad grą.

Assassin's Creed Rift

Assassin's Creed Rift to dość tajemnicza odsłona serii. Pierwsze informacje o tytule pojawiły się w sieci w lutym tego roku. Wynika z nich, że będzie to gra poboczna, początkowo planowana jako DLC do Valhalli.

Rift ma pozwolić graczom na wcielenie się w znanego z ostatniej części cyklu Basima. W trakcie przygody poznalibyśmy jego wcześniejsze losy.

Produkcja ma oferować rozgrywkę w znacznie mniejszej skali. Zamiast wielkiego otwartego świata i masy aktywności, ma zapewnić skradankowe doświadczenie bliższe wcześniejszym odsłonom serii.

Według Hendersona gra zostanie oficjalnie zapowiedziana podczas nadchodzącego wydarzenia, a jej debiut odbędzie się w pierwszej połowie 2023 roku.

Assassin's Creed Infinity

Rift nie będzie jedynym Asasynem obecnym na prezentacji. Zdaniem Hendersona Ubisoft podzieli się z graczami również nowymi informacjami na temat Assassin's Creed Infinity.

Być może firma rzuci nieco więcej światła na rzekomo najbardziej ambitną odsłonę serii. Infinity ma być wielką grą-usługą i swoistym hubem, który pozwoli na regularne dostarczanie graczom nowych przygód w popularnym uniwersum.

Niestety nie wiemy nic więcej na temat wspomnianej produkcji. Nadchodzące wydarzenie może być więc dobrą okazją, by wytłumaczyć graczom, na co właściwie czekają.

Nad tytułem pracują dwa oddziały Ubisoftu – studia z Montrealu oraz Quebecu. Według Hendersona gra zadebiutuje w 2024 lub 2025 roku.

Ghost Recon: Frontline

Ghost Recon: Frontline to FPS free-to-play osadzony w znanym uniwersum. Według Ubisoftu jest on tworzony w oparciu o sugestie i opinie fanów.

Gracze nie byli jednak przekonani co do wizji francuskiego wydawcy. Gra spotkała się bowiem z ostrą krytyką ze strony osób biorących udział w zamkniętych testach.

Frontline jest ponoć szablonowym tytułem battle royale, który nie gwarantuje graczom nic nowego. Ponadto gra miała być jedną z produkcji oferujących możliwość zakupu NFT, co również wzbudziło sporo kontrowersji.

Francuski wydawca najwyraźniej nie spisuje jednak swojej produkcji na straty. Ma ona pojawić się na nadchodzącej prezentacji i być może będzie to dobra okazja, by przekonać do niej sceptycznie nastawionych graczy.

XDefiant

XDefiant to kolejna strzelanka free-to-play w portfolio Ubisoftu, która ma pojawić się na prezentacji. Początkowo sygnowana była nazwiskiem Toma Clancy’ego, lecz niedawno francuski wydawca zrezygnował z tego rozwiązania.

Gra jest już po pierwszych zamkniętych beta-testach, a niedługo powinna rozpocząć się ich druga sesja. Według Hendersona tytuł nadal wymaga sporo pracy, a jego premiera odbędzie się najprawdopodobniej na początku 2023 roku.

Za XDefiant odpowiada Mark Rubin, pracujący wcześniej nad serią Call of Duty. Co ciekawe, w pracach pomagają mu członkowie społeczności CoD-a. Gra skupi się na rywalizacji pomiędzy bohaterami różnych marek Ubisoftu.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie również remake najpopularniejszej odsłony serii Prince of Persia.

Odświeżona wersja Piasków Czasu zaliczyła kilka opóźnień, a pierwszy zwiastun wzbudził dużą niechęć fanów. Najwyraźniej studio może już jednak zaprezentować nowe efekty swojej pracy. Być może tym razem materiał spotka się z cieplejszym przyjęciem.

Według Hendersona gra przeszła duży lifting w stosunku do wersji zaprezentowanej na pierwszym zwiastunie. Informator nie wie jednak, kiedy możemy spodziewać się jej premiery. Być może informację na ten temat poznamy podczas prezentacji.

Nowa odsłona Prince of Persia

Remake Piasków Czasu nie jest jedynym tytułem powiązanym z kultową marką, jaki rzekomo pojawi się na prezentacji Ubisoftu. Firma ma również pracować nad zupełnie nową odsłoną serii.

Według Hendersona będzie to platformówka 2,5D. Główną inspiracją dla twórców gry ma być cykl Ori. Za jej powstanie odpowiada studio Ubisoft Montpellier znane z serii Rayman.

Informator nie wie nic więcej na temat gry. Pozostaje czekać na jej oficjalną zapowiedź.

The Crew 3

Zdaniem Hendersona Ubisoft zaprezentuje również kolejną odsłonę serii The Crew. Pierwsze informacje na jej temat pojawiły się w sieci jeszcze w ubiegłym roku.

Informowaliśmy wtedy, że gra początkowo nosiła tytuł Project Orlando i miała być jedynie DLC do „dwójki”. Ostatecznie przeobrażono ją jednak w pełnoprawną trzecią odsłonę cyklu.

Podczas prezentacji zobaczymy efekty dotychczasowej pracy deweloperów. The Crew 3 zaoferuje nowy model jazdy oraz wiele innych poprawek.

Mario + Rabbids: Sparks of Hope

Na prezentacji pojawi się również coś dla fanów konsoli Nintendo Switch. Mowa o Mario + Rabbids: Sparks of Hope, czyli kontynuacji Mario + Rabbids: Kingdom Battle z 2017 roku.

Sequel ma być ambitniejszy od poprzedniczki i oferować wiele nowości. W grze pojawi się znacznie więcej postaci, a skala zagrożenia zdecydowanie wzrośnie.

Prace nad grą mają postępować zgodnie z harmonogramem. Powinna ona zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku.

Roller Champions

Roller Champions to kolejna gra, która znajduje się w produkcji od dłuższego czasu. Tytuł zapowiedziano jeszcze w 2019 roku i jest on grą sportową traktującą o jeździe na rolkach.

Gra rzekomo zaliczyła kilka opóźnień, lecz teraz prace nad nią zmierzają w dobrym kierunku. Podczas prezentacji twórcy mają podać datę premiery (co ciekawe, niezbyt odległą).

Beyond Good and Evil 2

Beyond Good and Evil 2 to produkcja, która zdaje się powstawać od wieków. Latami otrzymywaliśmy kolejne informacje na jej temat, lecz premiera nadal była czymś wyjątkowo odległym.

Nadchodzące wydarzenie Ubisoftu ma być okazją, by znowu przypomnieć graczom o tytule. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to, że prace nad grą postępują w dobrym tempie.

Do momentu prezentacji produkcja pozostaje więc jedną wielką niewiadomą. Możemy być pewni jedynie tego, że Ubisoft nie porzucił projektu.

Splinter Cell Remake

Splinter Cell Remake zapowiedziano pod koniec ubiegłego roku i informacja ta szybko pobudziła wyobraźnię fanów serii. To kolejny tytuł, który ma pojawić się na prezentacji Ubisoftu.

Niestety według Toma Hendersona gracze nie powinni liczyć na nic więcej niż zwiastun CGI. Gra znajduje się bowiem na bardzo wczesnym etapie produkcji, a jej premiery nie możemy spodziewać się wcześniej niż w 2024 roku.

Gry mobilne

Podczas wydarzenia Ubisoftu zaprezentowane zostaną także nowe gry mobilne francuskiej firmy. Wśród nich znaleźć ma się The Division Mobile, które zadebiutuje po premierze The Division: Heartland.

Ponadto Ubisoft rzekomo pracuje nad przynajmniej dwoma innymi tytułami tworzonymi z myślą o platformach mobilnych. Mają być one powiązane z czołowymi markami wydawcy.

Henderson spekuluje, że możemy doczekać się mobilnych wersji Assassin’s Creed bądź cyklu South Park.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej