Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Prince of Persia: The Sands of Time Remake (PC)
OkładkaPrince of Persia: The Sands of Time Remake (PC)

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Prince of Persia: The Sands of Time Remake | Prince of Persia Remake | PoP Remake

Remake gry Prince of Persia: Piaski Czasu. Na tle pierwowzoru Prince of Persia: The Sands of Time Remake wyróżnia się za sprawą ładniejszej grafiki, usprawnionego sterowania oraz udoskonalonego systemu walki.

Akcji | TPP | fantasy | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | manipulacja czasem | Find Your Next Game

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Prince of Persia: The Sands of Time Remake to kompleksowy remake wydanej w 2003 roku przygodowej gry akcji pod tytułem Prince of Persia: Piaski Czasu. Pozycja została opracowana przez firmę Ubisoft, a dokładnie – studia Ubisoft Mumbai oraz Ubisoft Pune. Autorzy oryginału również brali udział w jej powstawaniu; będący ojcem marki Jordan Mencher pełnił przy niej rolę konsultanta w fazie pre-produkcji, z kolei zespół Ubisoft Montreal (który stworzył pierwowzór) udzielił deweloperom swojej aparatury do sesji motion capture.

Fabuła

Podobnie jak w pierwowzorze, w Prince of Persia: The Sands of Time Remake wcielamy się w tytułowego księcia. Po udanym szturmie na miasto maharadży i wejściu w posiadanie sztyletu pozwalającego na cofanie czasu, bohater pada ofiarą spisku uknutego przez zdradzieckiego wezyra, który chcąc zyskać nieśmiertelność, namawia go do uwolnienia Piasków Czasu z olbrzymiej klepsydry. Rozpętuje się wówczas prawdziwy chaos, toteż herosowi nie pozostaje nic innego, jak spróbować przywrócić dawny ład oraz ukrócić plany złowrogiego starca. Książę nie jest przy tym sam, gdyż może liczyć na pomoc ze strony córki maharadży – Farah.

Mechanika

W Prince of Persia: The Sands of Time Remake akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy przemierzamy różnorodne lokacje wpadające w oko dzięki orientalnej architekturze, rozwiązujemy zagadki środowiskowe blokujące dalszą drogę, pokonujemy liczne pułapki i przeszkody terenowe, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie musimy wykazać się przede wszystkim zręcznością i refleksem. Jeśli w ferworze walki bądź podczas przemierzania najeżonych sidłami lokacji popełnimy błąd, dzięki mocy sztyletu możemy go naprawić, cofając czas. Sprawę komplikuje jednak fakt, że nasze możliwości ogranicza posiadana przez nas ilość tytułowych Piasków Czasu; warto więc je oszczędzać. Co ciekawe, na odblokowanie czeka tu również oryginalna gra Prince of Persia, która w 1989 roku zapoczątkowała całą markę.

Na tle oryginału opisywany remake wyróżnia się za sprawą możliwości swobodnego kontrolowania kamery. Poza tym autorzy zmodyfikowali sterowanie, by nie odstawało od współczesnych standardów, a także pochylili się nad systemem walki, czyniąc go bardziej responsywnym i różnorodnym. Oprócz tego wprowadzono poziomy trudności, których próżno było szukać w pierwowzorze; pojawiły się dopiero w jego kontynuacjach.

Kwestie techniczne

Prince of Persia: The Sands of Time Remake działa w oparciu o technologię Anvil, w wersji, która napędzała grę Assassin’s Creed Origins. Choć gra prezentuje się wyraźnie lepiej od pierwowzoru, jej oprawa graficzna pozostawia nieco do życzenia, nawet pomimo baśniowej stylistyki. Ponadto na potrzeby tego projektu zremasterowano cały soundtrack znany z oryginału. Warto również dodać, że choć w rolę głównego bohatera po raz kolejny wcielił się Yuri Lowenthal, tym razem głosu Farah użyczyła aktorka Supinder Wraich.

Ostatnia modyfikacja 24 maja 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 829 głosów czytelników.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Wymagania wiekowe Prince of Persia: Piaski Czasu Remake: 16+

PC
PS4
XONE