Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Prince of Persia: The Sands of Time Remake (PC)

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake

Remake gry Prince of Persia: Piaski Czasu. Na tle pierwowzoru Prince of Persia: The Sands of Time Remake wyróżnia się za sprawą ładniejszej grafiki, usprawnionego sterowania oraz udoskonalonego systemu walki.

Akcji | TPP | fantasy | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | manipulacja czasem | Find Your Next Game

Okładka Prince of Persia: The Sands of Time Remake (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE

Prince of Persia: The Sands of Time Remake to kompleksowy remake wydanej w 2003 roku przygodowej gry akcji pod tytułem Prince of Persia: Piaski Czasu. Pozycja została opracowana przez firmę Ubisoft, a dokładnie – studia Ubisoft Mumbai oraz Ubisoft Pune. Autorzy oryginału również brali udział w jej powstawaniu; będący ojcem marki Jordan Mencher pełnił przy niej rolę konsultanta w fazie pre-produkcji, z kolei zespół Ubisoft Montreal (który stworzył pierwowzór) udzielił deweloperom swojej aparatury do sesji motion capture.

Fabuła

Podobnie jak w pierwowzorze, w Prince of Persia: The Sands of Time Remake wcielamy się w tytułowego księcia. Po udanym szturmie na miasto maharadży i wejściu w posiadanie sztyletu pozwalającego na cofanie czasu, bohater pada ofiarą spisku uknutego przez zdradzieckiego wezyra, który chcąc zyskać nieśmiertelność, namawia go do uwolnienia Piasków Czasu z olbrzymiej klepsydry. Rozpętuje się wówczas prawdziwy chaos, toteż herosowi nie pozostaje nic innego, jak spróbować przywrócić dawny ład oraz ukrócić plany złowrogiego starca. Książę nie jest przy tym sam, gdyż może liczyć na pomoc ze strony córki maharadży – Farah.

Mechanika

W Prince of Persia: The Sands of Time Remake akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy przemierzamy różnorodne lokacje wpadające w oko dzięki orientalnej architekturze, rozwiązujemy zagadki środowiskowe blokujące dalszą drogę, pokonujemy liczne pułapki i przeszkody terenowe, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie musimy wykazać się przede wszystkim zręcznością i refleksem. Jeśli w ferworze walki bądź podczas przemierzania najeżonych sidłami lokacji popełnimy błąd, dzięki mocy sztyletu możemy go naprawić, cofając czas. Sprawę komplikuje jednak fakt, że nasze możliwości ogranicza posiadana przez nas ilość tytułowych Piasków Czasu; warto więc je oszczędzać. Co ciekawe, na odblokowanie czeka tu również oryginalna gra Prince of Persia, która w 1989 roku zapoczątkowała całą markę.

Na tle oryginału opisywany remake wyróżnia się za sprawą możliwości swobodnego kontrolowania kamery. Poza tym autorzy zmodyfikowali sterowanie, by nie odstawało od współczesnych standardów, a także pochylili się nad systemem walki, czyniąc go bardziej responsywnym i różnorodnym. Oprócz tego wprowadzono poziomy trudności, których próżno było szukać w pierwowzorze; pojawiły się dopiero w jego kontynuacjach.

Kwestie techniczne

Prince of Persia: The Sands of Time Remake działa w oparciu o technologię Anvil, w wersji, która napędzała grę Assassin’s Creed Origins. Choć gra prezentuje się wyraźnie lepiej od pierwowzoru, jej oprawa graficzna pozostawia nieco do życzenia, nawet pomimo baśniowej stylistyki. Ponadto na potrzeby tego projektu zremasterowano cały soundtrack znany z oryginału. Warto również dodać, że choć w rolę głównego bohatera po raz kolejny wcielił się Yuri Lowenthal, tym razem głosu Farah użyczyła aktorka Supinder Wraich.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 426 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Wymagania wiekowe Prince of Persia: The Sands of Time Remake

16+

Prince of Persia: Sands of Time Remake zalicza kolejną obsuwę, tym razem nie wiadomo do kiedy
Prince of Persia: Sands of Time Remake zalicza kolejną obsuwę, tym razem nie wiadomo do kiedy

wiadomość5 lutego 2021

Firma Ubisoft raz jeszcze przesunęła premierę Prince of Persia: Sands of Time Remake. Tym razem nie podano nowej daty.

Premiera Prince of Persia Piaski Czasu Remake opóźniona
Premiera Prince of Persia Piaski Czasu Remake opóźniona

wiadomość8 grudnia 2020

Trwają prace nad odnowioną wersją gry Prince of Persia Piaski Czasu. Jednak Ubisoft na swojej czeskiej stronie Facebooka opublikował informację o odłożeniu premiery. Sprawdź, kiedy będzie można zagrać w remake tej gry.

Plotka: Ubisoft szykuje reboot Prince of Persia na 2023/24 rok
Plotka: Ubisoft szykuje reboot Prince of Persia na 2023/24 rok

wiadomość30 listopada 2020

Prince of Persia może doczekać się nowej gry z cyklu. Według przecieku na powrót Księcia Persji w nowej przygodzie przyjdzie nam jeszcze długo czekać.

Ubisoft poprawia grafikę remake'u Prince of Persia; oto pierwsze efekty
Ubisoft poprawia grafikę remake'u Prince of Persia; oto pierwsze efekty

wiadomość15 września 2020

W sieci pojawił się nowy screen z remake’u Prince of Persia: Sands of Time. Pokazuje on, jaką przemianę przeszła gra od czasu wersji alfa, na której bazował pierwszy zwiastun.

Nowe informacje o remake'u Prince of Persia: The Sands of Time
Nowe informacje o remake'u Prince of Persia: The Sands of Time

wiadomość13 września 2020

Ujawniono szczegóły na temat powstającego Prince of Persia: The Sands of Time Remake. Przedstawiciele firmy Ubisoft podzielili się informacjami na temat wprowadzonych względem oryginału zmian w systemie walki i poziomie trudności.

PC
PS4
XONE