Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2017, 10:40

autor: godrikus

Nintendo dzieli się wynikami sprzedażowymi Switcha i gier

Według najnowszych wyników sprzedaży ujawnionych przez firmę Nintendo, najnowsza konsola japońskiego giganta rozeszła się już w ponad 7 milionach egzemplarzy. Sprzedano do tego ponad 27 milionów gier na Switcha – największą popularnością cieszą się The Legend of Zelda: Breath of the Wild i Mario Kart 8 Deluxe. Podano też wyniki dla 3DS-a i Wii U.

Nintendo Switch najprawdopodobniej już wkrótce pobije wyniki sprzedażowe Wii U. - Nintendo dzieli się wynikami sprzedażowymi Switcha i gier  - wiadomość - 2017-10-30
Nintendo Switch najprawdopodobniej już wkrótce pobije wyniki sprzedażowe Wii U.

Ponad pół roku minęło od pojawienia się na półkach sklepowych nowej konsoli „wielkiego N” – Switcha. Nintendo podzieliło się najnowszymi wynikami sprzedaży wszystkich swoich konsol. Wynika z nich, że hybrydową maszynę japońskiego giganta zakupiło już 7,63 miliona osób, sprzedaż przenośnego Nintendo 3DS wynosi 68,98 miliona, a wydanego w 2012 roku Wii U - 13,56 miliona. Kwestią niezbyt odległą wydaje się przebicie wyniku Wii U przez Switcha: w podobnym okresie po premierze poprzedniej dużej konsoli Nintendo mogło się pochwalić jedynie trzema milionami sprzedanych jednostek. Wyniki są niemal tak dobre, jak w przypadku PlayStation 4 (które do czerwca 2014 zdążyło się sprzedać w ponad 9 milionach egzemplarzy). Warto jednak pamiętać, że Switch nie ma jeszcze za sobą pierwszego okresu świątecznego, w trakcie którego sprzedaż wszystkich konsol jest znacznie większa. Zdaje się więc, że Nintendo czeka swoisty „renesans”. Skorzystamy na tym także my, gracze – zdrowa konkurencja spowoduje większą aktywność pozostałych producentów.

Otrzymaliśmy także wyniki sprzedaży gier na konsole Nintendo. Na Switcha sprzedało się do tej pory 27,48 miliona gier, na 3DSa 343,07 miliona, a na Wii U – 100,85 miliona. Poniżej przedstawiamy zestawienia pięciu najpopularniejszych produkcji na każdej z platform „wielkiego N”:

Switch

1. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 4,70 milliona

2. Mario Kart 8 Deluxe – 4,42 milliona

3. Splatoon 2 – 3,61 milliona

4. 1-2-Switch – 1,37 milliona

5. Arms – 1,35 milliona

3DS

1. Pokemon X / Pokemon Y – 16,20 milliona

2. Mario Kart 7 – 15,95 milliona

3. Pokemon Sun / Pokemon Moon – 15,91 milliona

4. Pokemon Omega RubyPokemon Alpha Sapphire – 13,85 milliona

5. New Super Mario Bros. 2 – 11,73 milliona

Wii U

1. Mario Kart 8 – 8,38 milliona

2. New Super Mario Bros. U – 5,73 milliona

3. Super Mario 3D World – 5,70 milliona

4. Super Smash Bros. for Wii U – 5,26 milliona

5. Nintendo Land – 5,18 milliona

Super Mario Odyssey okazało się kolejnym wielkim hitem od Nintendo. - Nintendo dzieli się wynikami sprzedażowymi Switcha i gier  - wiadomość - 2017-10-30
Super Mario Odyssey okazało się kolejnym wielkim hitem od Nintendo.

Do końca marca 2018 roku Nintendo planuje sprzedać 16 milionów Switchów. To założenie mogłoby się wydawać odważne, lecz warto zwrócić uwagę na fakt, że już teraz, 7 miesięcy po premierze konsoli, może się ona pochwalić co najmniej dwiema produkcjami o jakości nieporównywalnie wyższej od większości gier na pozostałe konsole obecnej generacji (które obecne są na rynku od lat). Mowa tu oczywiście o najnowszej Zeldzie oraz wydanym kilka dni temu Super Mario Odyssey, którego recenzję na naszym portalu możecie przeczytać tutaj. Na horyzoncie widać też Xenoblade Chronicles 2, które z pewnością nie zawiedzie oczekiwań graczy i możliwe, że stanie się kolejną grą z cyklu tych, dla których kupuje się konsolę. Jak już wcześniej wspominaliśmy, odrobina zdrowej rywalizacji nie zaszkodzi pozostałym producentom konsol. Miejmy nadzieję, że na dzisiejszej konferencji Sony zapowie produkcje, które godnie staną w szranki z hitami od „wielkiego N”.