Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2017, 11:25

autor: AlexB

Premiery gier w Polsce (30 października - 5 listopada 2017)

W tym tygodniu na rynkach polskim i światowym pojawi się Call of Duty: WWII. Prócz tego czeka nas również premiera między innymi Spintires: MudRunner.

Rozpoczynający się właśnie tydzień będzie stał pod znakiem świętowania. Przełom października i listopada to dla Zachodu przede wszystkim Halloween, z kolei dla osób z naszego kręgu kulturowego jest on okazją do chwili zadumy nad grobami bliskich. Jeśli chodzi o premiery gier w Polsce i na świecie, w tym roku okres ten całkowicie zdominowała jedna produkcja – Call of Duty: WWII. Najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii strzelanin FPP została oficjalnie zapowiedziana w kwietniu tego roku. Wyprodukowany przez studio Sledgehammer Games i wydany przez Activision tytuł będzie powrotem do korzeni cyklu. Przede wszystkim chodzi o realia historyczne - Call of Duty: WWII, podobnie jak pierwsze gry sygnowane tą marką, przeniesie graczy w czasy II wojny światowej. Będzie to tym samym pierwsza gra z serii od siedmiu lat, która nie rozgrywa się w przyszłości. Ruch ten po części był spowodowany prośbami graczy i przedstawicieli niektórych mediów branżowych, zmęczonych klimatami science fiction i political fiction. Jak pokazuje przykład Battlefielda 1, decyzja o powrocie do przeszłości może się firmie Activision opłacić.

Dla bohaterów Call of Duty: WWII piekło wojenne rozpocznie się w Normandii. - Premiery gier w Polsce (30 października - 5 listopada 2017) - wiadomość - 2017-10-30
Dla bohaterów Call of Duty: WWII piekło wojenne rozpocznie się w Normandii.

Call of Duty: WWII, jak każda produkcja z serii, będzie składała się z dwóch trybów – kampanii dla pojedynczego gracza i multiplayera. Opcja solowa pozwoli na pokonanie szlaku bojowego legendarnej 1 Dywizji Piechoty Stanów Zjednoczonych. Jej głównym bohaterem będzie Ronald „Red” Daniels, który wraz z przyjaciółmi powalczy w Normandii, Ardenach i Niemczech. Gracze wezmą udział nie tylko w wielkich bitwach, ale również w akcjach sabotażowych, podczas których wcielą się w przedstawicielkę francuskiego ruchu oporu o kryptonimie Rousseau. Kampania ma być możliwie realistyczna i wiernie oddawać piekło wojny. Tego samego nie można powiedzieć o trybie wieloosobowym. Jak pokazały otwarte beta-testy, skupia się on przede wszystkim na rozwałce, a II wojna światowa stanowi jedynie luźne tło. Prócz rywalizacji PvP, w Call of Duty: WWII nie zabraknie lubianego przez wielu kooperacyjnego trybu Zombie, w którym czteroosobowe drużyny będą przebijały się przez hordy potworów w niewielkim, bawarskim miasteczku. Najnowsza produkcja studia Sledgehammer Games zadebiutuje w piątek 4 listopada na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dubbing).

Oprócz premiery Call of Duty: WWII, w tym tygodniu na rynkach polskim i światowym będzie działo się niewiele. Mimo kontrowersji, jaka ta gra już teraz wywołuje, wielcy wydawcy boją się konkurencji z tak znaną marką. Nie oznacza to jednak, że nie doczekamy żadnych interesujących debiutów. Wśród nich na uwagę zasługuje przede wszystkim Spintires: MudRunner, czyli rozbudowana wersja popularnego symulatora ciężarówek i terenówek poruszających się po syberyjskich bezdrożach. Dodaje ona do oryginału 13 nowych pojazdów, które można dowolnie modyfikować oraz jedną niedostępną dotąd mapę. Wszyscy fani taplania się w błocie mogą zatem szykować się na jutro. Tytuł zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Na syberyjskich bezdrożach łatwo utknąć. - Premiery gier w Polsce (30 października - 5 listopada 2017) - wiadomość - 2017-10-30
Na syberyjskich bezdrożach łatwo utknąć.

Oto pełna lista najciekawszych premier tego tygodnia (zestawienie obejmuje zarówno gry wydane w pudełkach, jak i wyłącznie cyfrowo):

Premiery w Polsce

Poniedziałek, 30 października

Wtorek, 31 październia

Środa, 1 listopada

Czwartek, 2 listopada

Piątek, 3 listopada

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.