Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2017, 19:17

Call of Duty: WWII zadebiutuje 3 listopada; zobacz pierwszy zwiastun

Firma Activision zgodnie z zapowiedziami zaprezentowała dziś pierwszy zwiastun gry Call of Duty: WWII. Trailer potwierdził m.in. datę premiery: produkcja studia Sledgehammer Games zadebiutuje 3 listopada.

Niedawna zapowiedź kolejnej części Call of Duty, ponownie osadzonej w realiach drugiej wojny światowej, była spełnieniem marzeń dla wielu fanów cyklu. Na razie jednak o samej produkcji nie wiedzieliśmy nic poza tym, że otrzyma ona przepustkę sezonową. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji Sledgehammer, który zobaczycie poniżej. Trwający dwie minuty materiał potwierdził m.in. datę premiery gry: trafi ona na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One 3 listopada tego roku.

Call of Duty: WWII zaprezentuje nam kampanię osadzoną wyłącznie w Europie, podczas ostatnich miesięcy działań wojennych. Twórcy starają się, by doznania były odpowiednio urozmaicone: będziemy więc walczyć zarówno w gęstych lasach Europy, jak i na ulicach miast we Francji czy Belgii. Deweloperzy pozwolą nam też wziąć udział w kluczowych bitwach konfliktu, takich jak lądowanie w Normandii, ofensywa w Ardenach czy wyzwolenie Paryża. W kampanii wcielimy się w „Reda” Danielsa, młodego żołnierza z Teksasu. Twórcy chcą nam zapewnić poczucie bycia częścią większego oddziału – zgodnie z hasłem, że na wojnie nikt nie walczy sam. W związku z tym wspomożemy m.in. francuski ruch oporu oraz połączymy siły z wojskami brytyjskimi. Koledzy z naszej jednostki odegrają też bardzo dużą rolę na polu bitwy: zniknie automatyczna regeneracja zdrowia, a o każdą apteczkę czy zapasową amunicję będziemy musieli prosić towarzyszy broni. Co ważne, obok historii dla pojedynczego gracza pojawi się także druga kampania, przeznaczona do kooperacji.

Call of Duty: WWII to pierwsza od 2008 roku odsłona serii, osadzona w realiach drugowojennych. - Call of Duty: WWII zadebiutuje 3 listopada; zobacz pierwszy zwiastun - wiadomość - 2017-04-26
Call of Duty: WWII to pierwsza od 2008 roku odsłona serii, osadzona w realiach drugowojennych.

W kwestii trybu wieloosobowego nie podano wielu szczegółów: będziemy musieli poczekać na nie (oraz na prezentację rozgrywki) do tegorocznych targów E3. Dowiedzieliśmy się jedynie, że w Call of Duty: WWII znajdzie się miejsce dla społeczności, nazwane Headquarters (Kwatery). Spotkamy się w nim z innymi graczami poza polem bitwy. Na razie trudno powiedzieć, czemu dokładnie będzie służyć ten element. Pojawi się też rodzaj rozgrywki, w którym stoczymy bitwy sieciowe z tłem fabularnym. Postaci zostaną podzielone na kilka klas, jak piechota, spadochroniarze czy czołgiści, w ramach których będziemy rozwijać swoich bohaterów. Powróci również tryb Zombie, z kompletnie nową obsadą i historią dopasowaną do drugowojennych realiów.

Deweloperzy zapowiadają angażującą emocjonalnie kampanię dla jednego gracza. - Call of Duty: WWII zadebiutuje 3 listopada; zobacz pierwszy zwiastun - wiadomość - 2017-04-26
Deweloperzy zapowiadają angażującą emocjonalnie kampanię dla jednego gracza.

Deweloperzy nie ujawnili więc zbyt wielu szczegółów, jednak dla wielu fanów sam powrót do czasów, od których zaczynała seria, jest wystarczającą wiadomością. A najwięksi miłośnicy cyklu będą mieli okazję wypróbować Call of Duty: WWII jeszcze przed listopadową premierą: twórcy planują zamknięte beta-testy. Wezmą w nich udział gracze, którzy zakupią grę w przedsprzedaży.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty