Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2017, 20:12

autor: Ender

Danger Zone – nowa samochodowa gra twórców serii Burnout

Współtwórcy serii Burnout wchodzący w skład niezależnego studia Three Fields Entertainment zapowiedzieli nową grę samochodową, zatytułowaną Danger Zone. Gracze zasiadają w niej za kierownicami aut testowych i sprawdzają ich wytrzymałość w widowiskowych kraksach.

Niezależne studio Three Fields Entertainment, założone przez deweloperów serii Burnout, przedstawiło pierwsze szczegóły dotyczące swojego trzeciego projektu, po grach Dangerous Golf oraz Lethal VR, które wydane zostały w ubiegłym roku. W nowym tytule twórcy wracają do swoich korzeni, oferując zręcznościową produkcję samochodową zatytułowaną Danger Zone. Jest ona wariacją na temat trybu „Crash”, świetnie znanego wszystkim fanom Burnouta. Danger Zone zadebiutuje w maju na komputerach PC oraz konsoli PlayStation 4. Jego cena nie jest jeszcze znana.

Gra oparta została na silniku Unreal Engine 4 - Danger Zone – nowa samochodowa gra twórców serii Burnout - wiadomość - 2017-04-27
Gra oparta została na silniku Unreal Engine 4

W Danger Zone wcielamy się w testera, który zasiadając za kierownicą swojego pojazdu, musi przeżyć widowiskowe kraksy i wybuchy. Do naszej dyspozycji oddano w sumie dwadzieścia scenariuszy, w których będziemy starali się uzyskać jak najlepsze wyniki (gra będzie posiadać sieciowe tablice punktowe). Rozpoczynając zabawę pędzimy pod prąd po zakorkowanych drogach, wbijając się w zbliżające samochody i ciężarówki. Korzystając ze specjalnej umiejętności SmashBreaker, przy zderzaniach wywołujemy dodatkowe eksplozje generujące jeszcze więcej zniszczeń, za które jesteśmy nagradzani punktami. Poza wymienionymi już misjami, będziemy mogli również bawić się w trybie sandboksowym, w którym wedle fantazji wywołujemy chaos na długim odcinku autostrady. Podobnie jak poprzednie gry studia, Danger Zone korzysta z silnika Unreal Engine 4 oraz z zaawansowanej technologii symulującej fizykę trójwymiarowych obiektów.

Three Fields Entertainment to niezależne studio założone w 2014 roku przez Alexa Warda i Fionę Sperry, czyli twórców legendarnego Criterion Software - ekipy odpowiedzialnej między innymi za serię Burnout oraz niektóre części Need For Speed. Do tej pory deweloperzy opublikowali zręcznościowy symulator golfa Dangerous Golf oraz przeznaczone dla okularów rzeczywistości wirtualnej Lethal VR.

  1. Oficjalna strona gry Danger Zone