Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2017, 09:12

autor: Movis

Alien: Isolation 2 w produkcji? (Aktualizacja: Eurogamer zaprzecza)

Jeśli wierzyć dostępnym w sieci informacjom, studio Creative Assembly przygotowuje się do opracowania kolejnej gry z Obcymi w roli głównej. Czy plotki pozostaną niepotwierdzone, czy niedługo zrobi się głośno o sequelu Alien: Isolation?

AKTUALIZACJA: Serwis Eurogamer.net postanowił podpytać się własnych informatorów. Wedle nich Creative Assembly zaczęło już prototypować swój następny projekt, który zostanie ukończony za parę lat. Nie będzie to jednak gra w uniwersum Obcego. Co więcej, większość zespołu odpowiedzialnego za Obcego: Izolację nie pracuje już w firmie, co potwierdzać mogą napisy końcowe w Halo Wars 2.

Wedle wydawcy – firmy SEGA – Creative Assembly ma pełne ręce roboty przy Total War: Warhammer II oraz kolejnej historycznej części serii.

Możliwe, że znów staniemy oko w oko z Obcymi. Chwila… czy oni mają oczy? - Alien: Isolation 2 w produkcji? [AKTUALIZACJA: Eurogamer zaprzecza] - wiadomość - 2017-04-27
Możliwe, że znów staniemy oko w oko z Obcymi. Chwila… czy oni mają oczy?

Wedle krążących po Internecie plotek, deweloper Creative Assembly może szykować kolejny projekt osadzony w filmowym uniwersum Obcego. Brytyjskie studio znane z serii Total War odskoczyło od swojego ulubionego gatunku strategii, wydając w 2014 roku grę Obcy: Izolacja. Krytycy spojrzeli na nią dość przychylnym okiem i najwyraźniej autorzy mogą mieć chrapkę na kontynuację. Jak podaje bowiem portal PlayStation Universe, nadchodząca, majowa edycja Official PlayStation Magazine będzie zawierała na swoich stronach następujący cytat:

Nasze źródła informują, że po zakończeniu prac nad Halo Wars 2 deweloper Creative Assembly – twórcy Alien Isolation – mogą rozpocząć pracę nad nową grą w świecie Obcego.

Choć jest to informacja z anonimowego źródła, taki ruch autorów Izolacji nie zaskoczyłby nikogo. Co prawda, wydawca gry – firma SEGA – nie był zbytnio zadowolony z wyników sprzedaży debiutanckiego pierwszoosobowego horroru Creative Assembly, można jednak sądzić, że po wielkim sukcesie Resident Evil VII, dzięki któremu gatunek survival horror powrócił do łask, klimat uległ ociepleniu. Ostatnimi czasy SEGA powiększyła też rodzinę deweloperską o studio Creative Assembly Sofia, czyli przemianowane Crytek Black Sea, które zostało sprzedane przez poprzedniego właściciela w wyniku znacznych problemów finansowych.

We wrześniu zeszłego roku jeden z przedstawicieli firmy wspominał też, że Obcy w VR byłby „spełnieniem marzeń”. Być może za jakiś czas usłyszymy więc o Alien: Isolation 2 z pełnym trybem wirtualnej rzeczywistości. Zainteresowani?