Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2015, 15:40

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Obcy: Izolacja sprzedało ponad 2 miliony kopii; SEGA rozczarowana sprzedażą pudełkową

Z najnowszego raportu finansowego koncernu SEGA wynika, że Obcy: Izolacja sprzedał się w nakładzie ponad 2,1 miliona sztuk. Choć w ostatnim roku fiskalnym firma zanotowała wzrost w sprzedaży pudełkowej, to w ogólnym rozrachunku wyraziła rozczarowanie jej wynikami.

Obcy: Izolacja - Obcy: Izolacja sprzedało ponad 2 miliony kopii; SEGA rozczarowana sprzedażą pudełkową - wiadomość - 2015-05-11
Obcy: Izolacja

Japoński gigant SEGA opublikował najnowszy raport finansowy za rok fiskalny, który dobiegł końca 31 marca. Jak można wyczytać z obszernej dokumentacji, koncern zanotował spory, bo ponad 40-procentowy, wzrost w sprzedaży pudełkowej względem poprzedniego roku finansowego, niemniej jednak uznał go za „słaby”. W sumie firmie SEGA udało się sprzedać 12,3 milionów egzemplarzy gier w pudełkach (wliczając w to również ich dystrybucję drogą cyfrową). Przykładowym rozczarowaniem okazał się jeden z głośniejszych tytułów 2014 roku – Obcy: Izolacja, który od października trafił do rąk 2,1 miliona graczy w Stanach Zjednoczonych i Europie razem wziętych. Nie da się ukryć, że taki wynik nie powala, zwłaszcza że mowa o wieloplatformowym tytule z segmentu AAA, opartym w dodatku o znaną i kasową markę.

Wśród innych wydań pudełkowych z wyżej wspomnianego raportu można znaleźć m.in. Football Manager 2015 z wynikiem 810 tysięcy sprzedanych sztuk. Słabo sprzedały się też dwie najnowsze odsłony flagowego Sonica – Sonic Boom: Rise of Lyric i Sonic Boom: Shattered Crystal – bo w sumie gracze nabyli tylko 620 tysięcy egzemplarzy. Ostatecznie SEGA ubiegły rok fiskalny zamknęła stratą w wysokości 94 milionów dolarów.

W styczniu informowaliśmy, że Obcy: Izolacja trafiło do rąk miliona graczy. Gra dotychczas otrzymała pięć rozszerzeń, z czego ostatnim jest The Trigger, które zadebiutowało w marcu.