Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2015, 15:10

autor: Draug

Wieści ze świata (Pillars of Eternity, Star Citizen) 11/5/2015

Dziś piszemy m.in. o wypuszczeniu pokaźnej aktualizacji 1.05 do gry Pillars of Eternity oraz o Star Citizen (ciekawa minigra na stronie produkcji, garść informacji o module Star Marine i postęp zbiórki pieniędzy). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steam

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek 11.5):

  • The Witcher Franchise – wyprzedaż gier z serii Wiedźmin, WWW
  • Bohemia Interactive Publisher Sale – wyprzedaż gier wydanych przez firmę Bohemia, WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek 11.5) – obniżka cen 93 tytułów, WWW

Promocje GOG.com

  • Wyprzedaż gier z serii Darksiders – do godziny 15:00 w poniedziałek 18.5 – WWW
  • Wyprzedaż gier z serii Wiedźmin – do godziny 12:00 w sobotę 16.5 – WWW
  • Gry wydane przez Nordic Games taniej o 75% – do godziny 6:00 we wtorek 12.5 – WWW

Pillars of Eternity

Studio Obsidian Entertainment wypuściło patch 1.05 do gry Pillars of Eternity. Łatka ma wyjątkowo pokaźne rozmiary – nie tylko bowiem eliminuje błędy i poprawia balans rozgrywki, ale także implementuje sporo małych, ale przydatnych funkcji. Po jej zainstalowaniu będziemy mogli m.in. zresetować rozwój nowo zrekrutowanych towarzyszy do poziomu pierwszego, by własnoręcznie rozdysponować im punkty umiejętności, zmienić portret i głos naszego bohatera w dowolnym momencie, sortować na różne sposoby zawartość schowka, odróżniać unikatowe przedmioty od pozostałych po nowym kolorze ikonek tych pierwszych, przełączać zestawy broni skrótem klawiszowym, a także uzyskiwać najświeższe informacje o grze z poziomu menu głównego. Ponadto twórcy zapowiedzieli, że przed końcem maja doczekamy się aktualizacji 1.06, w której również uświadczymy garść nowych funkcji.

Star Citizen

Na stronie internetowej gry Star Citizen pojawiła się ciekawa minigra zatytułowana Hyper Vanguard Force IV – nawiązująca do klasycznej Galagi arkadowa kosmiczna strzelanka w stylu retro, osadzona w świecie space-sima opracowywanego przez studio Cloud Imperium Games. Kierujemy niewielkim statkiem, niszcząc tabuny wrogów w kolejnych fabularyzowanych misjach i walcząc o jak najwyższy wynik punktowy. Ponadto między etapami inwestujemy zdobytą walutę w ulepszenia naszego pojazdu. Zagrać możecie z poziomu przeglądarki pod tym adresem.

Wieści ze świata (Pillars of Eternity, Star Citizen) 11/5/2015 - ilustracja #1

Przy okazji warto też wspomnieć o sążnistej notce nt. modułu Star Marine (trybu FPS), jaka ostatnio pojawiła się na stronie omawianej gry. Twórcy zapowiedzieli, że tym razem otrzymamy na starcie znacznie bardziej dopracowany produkt, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniego modułu, Arena Commander. Oprócz tego Star Marine będzie zawierał nie tylko możliwość toczenia starć w stylu sieciowych shooterów, ale także tryb stanowiący swego rodzaju grę sportową (SATA Ball), w której dwie drużyny zmagają się w stanie nieważkości, starając się posłać piłkę do bramki przeciwnika.

Na koniec wypada nadmienić, że zbiórka pieniędzy na Star Citizen dopiero co przekroczyła granicę 82 milionów dolarów.

Star Marine - niepozorny konkurent tegorocznych sieciowych FPS-ów? - Wieści ze świata (Pillars of Eternity, Star Citizen) 11/5/2015 - wiadomość - 2015-05-11
Star Marine - niepozorny konkurent tegorocznych sieciowych FPS-ów?

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.