Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka After Reset (PC)
OkładkaAfter Reset (PC)

After Reset PC

Richard Nixon's After Reset

Stworzona przez niezależną grupę zapaleńców pod wodzą niejakiego Richarda Nixona, postapokaliptyczna gra z gatunku cRPG, nawiązująca do klasyki gatunku i standardów, wyznaczonych przez dwie pierwsze odsłony Fallouta.

RPG | science fiction | postapokalipsa | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

After Reset Premiera PC

anulowana

producent: Black Cloud Studios wydawca: Black Cloud Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do After Reset

Fallout 2

Wasteland 2

Wrota Baldura

After Reset to postapokaliptyczne RPG, nawiązujące stylem i klimatem do klasyków gatunku, w szczególności dwóch pierwszych części serii Fallout. Za stworzenie gry odpowiada niezależna ekipa zapaleńców, pod przewodnictwem niejakiego Richarda Nixona, występującego również pod pseudonimem MrNixon.

After Reset rysuje niewesołą wizję przyszłości, w której mieszkańcy Ziemi cierpią straszliwe konsekwencje globalnej wojny jądrowej. Szkody okazały się na tyle dotkliwe, że nawet grubo ponad wiek po nuklearnej apokalipsie nasza planeta wciąż jest miejscem, w którym przetrwanie każdego dnia wymaga ciężkiej walki. Jedną trzecią powierzchni Ziemi stanowią Żółte Strefy, gdzie w zrujnowanych miastach, wciąż pokrytych radioaktywnym pyłem, władzę sprawują grupy anarchistów. Swą silną pozycję zawdzięczają kontroli nad niezwykle cennymi zapasami nieskażonej żywności i wody. Równie duży obszar zajmują powstałe w wyniku wybuchu bomb jądrowych Czerwone Strefy, w których życie, o ile nie zostało doszczętnie zniszczone, przybrało wynaturzoną, odrażającą formę. W miejscach tych szaleją anomalie, a panami są wszelkiej maści mutanty i przybysze z kosmosu. Właśnie wtedy – 132 lata po tytułowym „resecie” rozpoczyna się akcja gry.

Gracz zostaje wrzucony do tego nieprzyjaznego świata w skórze śmiałka zmuszonego do niekończącej się walki o przetrwanie. Głównymi zagrożeniami są niebezpieczne mutanty, bezwzględni bandyci i zabójcze anomalie. Rozgrywkę charakteryzuje oldskulowe podejście do tematu, reprezentowane przez tradycyjny widok izometryczny oraz walkę w czasie rzeczywistym, opartą na rzutach kostkami. Jak na produkcję z gatunku RPG przystało, w After Reset duże znaczenie ma rozwój postaci, wyraźnie inspirowany systemem S.P.E.C.I.A.L. oraz zasadami znanymi z Dungeons & Dragons. O przydatności bojowej postaci decydują m.in. jej wyposażenie, umiejętności i atrybuty.

W grze pojawiają się lokacje znajdujące się zarówno na powierzchni Ziemi – zmienionej w bezkresne pustkowie, usiane zdewastowanymi miastami – jak i w budynkach, np. opuszczonych placówkach badawczych. Mroczna, ponura atmosfera budowana jest nie tylko poprzez przygnębiające otoczenie i sugestywną muzykę, lecz również samą rozgrywkę. Przetrwanie często wymaga sięgania po niezbyt uczciwe środki – handel kradzionymi informacjami, zabójstwa i tym podobne metody.

After Reset napędzany jest przez silnik Unity 3D, na bazie którego powstały inne podobne produkcje, w tym Project Eternity i Wasteland 2. Oprawa dźwiękowa, której daleko do sielankowych melodii, znakomicie buduje gęsty klimat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe After Reset: 16+