Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2014, 11:45

autor: Renox

After Reset – RPG inspirowane m.in. serią Fallout – ponownie trafia na Kickstartera

Studio Black Cloud zdecydowało się na restart zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter na swojego nowego RPG-a inspirowanego dwiema pierwszymi odsłonami serii Fallout, Baldur’s Gate oraz Planescape: Torment – grę After Reset. Poprzednia kampania, mająca na celu sfinansowanie wspomnianej produkcji, nie przyniosła pożądanych rezultatów, dlatego też twórcy ponownie próbują swoich sił, prosząc tym razem o znacznie mniejszą sumę.

Pierwszy epizod After Reset zadebiutuje jeszcze tej jesieni. - After Reset – RPG inspirowane m. in. Baldur’s Gate – ponownie trafia na Kickstartera - wiadomość - 2014-07-15
Pierwszy epizod After Reset zadebiutuje jeszcze tej jesieni.
W skrócie o After Reset:
  • Gatunek: klasyczne RPG w klimacie postapo
  • Platformy docelowe: PC, Mac, Linux
  • Premiera pierwszego epizodu: jesień 2014 roku
  • Cel zbiórki: 35 tysięcy dolarów

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy Was o rozpoczęciu zbiórki na nowego cRPG-a, który garściami czerpać miałby z takich klasycznych produkcji jak Fallout, Fallout 2, Baldur’s Gate czy Planescape: Torment. Niejeden fan oldskulowych przedstawicieli tego gatunku z wypiekami na twarzy śledził wówczas każdą, nawet najmniejszą wzmiankę na temat After Reset, a część graczy nie omieszkała finansowo wspomóc gry w serwisie Kickstarter. Ostatecznie udało się zebrać 50 tysięcy dolarów, co okazało się jednak kroplą w morzu potrzeb – twórcy ze studia Black Cloud liczyli bowiem na aż 900 tysięcy dolarów. Pomyli się jednak ten, kto dojdzie do wniosku, że deweloperzy zdecydowali się z tego powodu porzucić projekt. Niedawno zrestartowali oni zbiórkę, prosząc teraz o 35 tysięcy dolarów. Dla fanów klasycznych erpegów jest więc nadzieja.

Tym razem autorzy zdecydowali się podzielić After Reset na kilka epizodów, z czego pierwszy – będący prologiem – ukaże się jeszcze jesienią 2014 roku. Podjęta decyzja w kontekście stworzenia odrębnych części pozwoliła na sposobność ustalenia zdecydowanie mniejszej sumy pieniędzy niż poprzednio. Oprócz tego deweloperom udało się w ostatnim czasie zebrać ponad 15 tysięcy dolarów dzięki dotacjom PayPal na rzecz rozwoju, sfinansować – także w serwisie Kickstarter – komiks w klimacie omawianego tytułu, jak również zebrać ponad 15 tysięcy fanów na Facebooku. Warto wspomnieć także, że omawiana produkcja została też wybrana na platformie Greenlight do dystrybucji w serwisie Steam w ciągu zaledwie niecałych pięciu dni. Wszystko to pozwoliło ekipie z Black Cloud Studios ponownie spróbować swoich sił na Kickstarterze. I jak na razie nie ma żadnych przesłanek co do tego, że mogłoby się im nie powieść.

Autorzy obiecują, że w grze będzie więcej miejsc do zwiedzenia niż w dwóch pierwszych odsłonach serii Fallout razem wziętych. - After Reset – RPG inspirowane m. in. Baldur’s Gate – ponownie trafia na Kickstartera - wiadomość - 2014-07-15
Autorzy obiecują, że w grze będzie więcej miejsc do zwiedzenia niż w dwóch pierwszych odsłonach serii Fallout razem wziętych.

Omawiana produkcja zapowiedziana została jeszcze na początku zeszłego roku. Dowiedzieliśmy się wówczas wielu interesujących szczegółów na jej temat (np. o obecności trybu dla wielu graczy i edytora poziomów, rozbudowanym systemie tworzenia postaci czy wątku fabularnym), o czym przeczytać możecie w tej wiadomości. After Reset tworzony jest z myślą o PC (Windows, Linux) oraz Mac. Autorzy zapewniają, że przygotowali zupełnie nową zawartość do swojego erpega, obiecując jednocześnie codzienne aktualizacje.

Jesteście zainteresowani?

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

After Reset

After Reset