Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2014, 11:45

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

After Reset – RPG inspirowane m.in. serią Fallout – ponownie trafia na Kickstartera

Studio Black Cloud zdecydowało się na restart zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter na swojego nowego RPG-a inspirowanego dwiema pierwszymi odsłonami serii Fallout, Baldur’s Gate oraz Planescape: Torment – grę After Reset. Poprzednia kampania, mająca na celu sfinansowanie wspomnianej produkcji, nie przyniosła pożądanych rezultatów, dlatego też twórcy ponownie próbują swoich sił, prosząc tym razem o znacznie mniejszą sumę.

Pierwszy epizod After Reset zadebiutuje jeszcze tej jesieni. - After Reset – RPG inspirowane m. in. Baldur’s Gate – ponownie trafia na Kickstartera - wiadomość - 2014-07-15
Pierwszy epizod After Reset zadebiutuje jeszcze tej jesieni.
W skrócie o After Reset:
  • Gatunek: klasyczne RPG w klimacie postapo
  • Platformy docelowe: PC, Mac, Linux
  • Premiera pierwszego epizodu: jesień 2014 roku
  • Cel zbiórki: 35 tysięcy dolarów

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy Was o rozpoczęciu zbiórki na nowego cRPG-a, który garściami czerpać miałby z takich klasycznych produkcji jak Fallout, Fallout 2, Baldur’s Gate czy Planescape: Torment. Niejeden fan oldskulowych przedstawicieli tego gatunku z wypiekami na twarzy śledził wówczas każdą, nawet najmniejszą wzmiankę na temat After Reset, a część graczy nie omieszkała finansowo wspomóc gry w serwisie Kickstarter. Ostatecznie udało się zebrać 50 tysięcy dolarów, co okazało się jednak kroplą w morzu potrzeb – twórcy ze studia Black Cloud liczyli bowiem na aż 900 tysięcy dolarów. Pomyli się jednak ten, kto dojdzie do wniosku, że deweloperzy zdecydowali się z tego powodu porzucić projekt. Niedawno zrestartowali oni zbiórkę, prosząc teraz o 35 tysięcy dolarów. Dla fanów klasycznych erpegów jest więc nadzieja.

Tym razem autorzy zdecydowali się podzielić After Reset na kilka epizodów, z czego pierwszy – będący prologiem – ukaże się jeszcze jesienią 2014 roku. Podjęta decyzja w kontekście stworzenia odrębnych części pozwoliła na sposobność ustalenia zdecydowanie mniejszej sumy pieniędzy niż poprzednio. Oprócz tego deweloperom udało się w ostatnim czasie zebrać ponad 15 tysięcy dolarów dzięki dotacjom PayPal na rzecz rozwoju, sfinansować – także w serwisie Kickstarter – komiks w klimacie omawianego tytułu, jak również zebrać ponad 15 tysięcy fanów na Facebooku. Warto wspomnieć także, że omawiana produkcja została też wybrana na platformie Greenlight do dystrybucji w serwisie Steam w ciągu zaledwie niecałych pięciu dni. Wszystko to pozwoliło ekipie z Black Cloud Studios ponownie spróbować swoich sił na Kickstarterze. I jak na razie nie ma żadnych przesłanek co do tego, że mogłoby się im nie powieść.

Autorzy obiecują, że w grze będzie więcej miejsc do zwiedzenia niż w dwóch pierwszych odsłonach serii Fallout razem wziętych. - After Reset – RPG inspirowane m. in. Baldur’s Gate – ponownie trafia na Kickstartera - wiadomość - 2014-07-15
Autorzy obiecują, że w grze będzie więcej miejsc do zwiedzenia niż w dwóch pierwszych odsłonach serii Fallout razem wziętych.

Omawiana produkcja zapowiedziana została jeszcze na początku zeszłego roku. Dowiedzieliśmy się wówczas wielu interesujących szczegółów na jej temat (np. o obecności trybu dla wielu graczy i edytora poziomów, rozbudowanym systemie tworzenia postaci czy wątku fabularnym), o czym przeczytać możecie w tej wiadomości. After Reset tworzony jest z myślą o PC (Windows, Linux) oraz Mac. Autorzy zapewniają, że przygotowali zupełnie nową zawartość do swojego erpega, obiecując jednocześnie codzienne aktualizacje.

Jesteście zainteresowani?