Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2017, 09:10

autor: AlexB

Prace nad kolejną historyczną odsłoną serii Total War trwają

Studio Creative Assembly zapewniło, że prace nad kolejną „historyczną” odsłoną serii Total War są w toku. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy miałaby się ona pojawić.

W ubiegły piątek studio Creative Assembly ogłosiło, że kolejną odsłoną popularnej serii gier strategicznych Total War będzie Warhammer II. Tym samym rozwiano wszelkie nadzieje fanów historycznych części cyklu, którzy przez krótki czas mieli nadzieję, że ich ulubiona marka powróci do odwzorowywania wydarzeń z przeszłości. Swoje rozczarowanie faktem, że kolejny Total War znów zabierze graczy do świata fantasy, wyrazili chociażby pod oficjalnym trailerem Warhammera II w serwisie YouTube. Zebrał on już ponad 12 tysięcy negatywnych ocen. Twórcy postanowili więc interweniować i oficjalnie uspokoić wszystkich zaniepokojonych miłośników historii. Na oficjalnym blogu serii zapewnili, że prace nad kolejną częścią cyklu osadzoną w przeszłości są w toku, co stanowi potwierdzenie informacji z ubiegłego listopada.

Jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na kolejną historyczną odsłonę serii Total War? - Prace nad kolejną historyczną odsłoną serii Total War trwają - wiadomość - 2017-04-07
Jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać na kolejną historyczną odsłonę serii Total War?

Jak zaznaczyli deweloperzy, projekt gry został już ukończony, obecnie na etapie tworzenia są poszczególne elementy przyszłego tytułu. Studio Creative Assembly obiecuje, że podobnie jak w przypadku Warhammera, w kolejnej „historycznej” odsłonie cyklu Total War duży nacisk zostanie położony na bohaterów, którzy swoimi zdolnościami będą w stanie przechylić szalę zwycięstwa. Warto również przypomnieć, że akcja nowego tytułu ma rozgrywać się w niewykorzystanym do tej pory w serii okresie historii. Z tego powodu twórcy po raz pierwszy zatrudnili eksperta, który pomaga im w jak najlepszym oddaniu czasów, na których zamierzają się skupić. Niestety, nie zdradzono na razie dalszych szczegółów.

Wielu graczy marzy, by kolejny historyczny Total War powtórzył sukces Medieval II - Prace nad kolejną historyczną odsłoną serii Total War trwają - wiadomość - 2017-04-07
Wielu graczy marzy, by kolejny historyczny Total War powtórzył sukces Medieval II

Jak jeszcze możemy dowiedzieć się z przytaczanego wpisu na blogu, ekipa odpowiedzialna za serię Total War została podzielona na dwa zespoły – pierwszy jest odpowiedzialny za stworzenie Warhammera II, drugi skupia się na historii. Działają one niezależnie od siebie. Co ciekawe, twórcy zdradzili, że „brygada historyczna” nie pracuje nad jedną produkcją. Jest ona rozbita na kilka mniejszych drużyn, które planują nowe projekty, mające ukazać się w najbliższych miesiącach i latach. W ich skład wchodzą między innymi weterani Creative Assembly w przeszłości zajmujący się produkcją chociażby Rome II oraz Attili. Wszystko wskazuje zatem na to, że zanim na rynku pojawi się kolejny historyczny Total War, otrzymamy kilka nowych DLC i samodzielnych dodatków do starszych odsłon cyklu. Twórcy zapewniają jednak, że takie rozdrobnienie w żaden sposób nie wpłynie na tempo prac nad kolejnymi produkcjami z serii, a wszystkie tytuły mają zapewniony odpowiedni poziom uwagi.

Wkrótce możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat nowej historycznej odsłony marki Total War. Do jakiego okresu historycznego i którego „zakątka” świata przeniesie nas ona tym razem? Z pewnością apetyty zostały już rozbudzone.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Total War: Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms