Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2017, 17:24

Zapowiedziano Total War: Warhammer II

Firma SEGA i studio Creative Assembly zapowiedziały Total War: Warhammer II. Gra pozwoli pokierować jedną z czterech ras w konflikcie o kontrolę nad Wielkim Wirem. Posiadacze poprzedniej części będą mogli rozegrać wielką kampanię na połączonej mapie strategicznej z obu odsłon, mając do wyboru wszystkie frakcje z obu produkcji.

TOTAL WAR: WARHAMMER II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: SEGA
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2017 r.

Już od kilku miesięcy wiemy, że studio Creative Assembly pracuje nad kontynuacją Total War: Warhammer, czyli jednej z najpopularniejszych strategii ubiegłego roku. Teraz projekt oficjalnie zapowiedział wydawca, czyli firma SEGA. Gra zatytułowana została po prostu Total War: Warhammer II i zmierza wyłącznie na pecety. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, ale na razie nie podano dokładniejszego terminu.

Akcja gry toczyć się będzie na czterech kontynentach, znanych jako Ulthuan, Naggaroth, Południowe Ziemie oraz Lustria, leżących na zachód od Starego Świata. Podczas zabawy stoczymy bitwy m.in. na zaklętych wyspach, ponurych pustkowiach, zdradzieckich bagnach czy niebezpiecznych dżunglach. Do wyboru będą cztery rasy – elfy wysokiego rodu, mroczne elfy, jaszczuroludzie oraz jedna nieujawniona jeszcze frakcja (zwiastun zdaje się sugerować, że będą to skaveni). Każda z nich posiadać będzie własne mechaniki, jednostki oraz bohaterów.

Te cztery rasy zetrą się w wielkiej kampanii, gdzie będą rywalizowały o kontrolę nad Wielkim Wirem, od tysiącleci wiszącym nad ojczyzną elfów, Ulthuanem. Poprzez wykonywanie szeregu różnych rytuałów frakcje będą próbowały umocnić lub rozproszyć wir, a zwycięzca konfliktu zadecyduje o losach całego świata. Taka struktura rozgrywki zapewni mocno odmienne wrażenia od poprzedniej części, nakierowując zabawę na wypełnianie konkretnych celów i próby pokrzyżowania planów rywali.

Autorzy obiecują także nowe mechaniki w kampanii oraz bitwach, które zainspirowane będą historią świata Warhammera. Na razie nie zdradzono jednak żadnych konkretów. Potwierdzono za to, że gra będzie współpracowała z poprzednią wersją. Niedługo po premierze posiadacze obu produkcji otrzymają możliwość pobrania gigantycznej mapy, stanowiącej połączenie terenów dostępnych w tych dwóch tytułach, gdzie rozegrają kampanię w prawdziwie epickiej skali, kierując dowolną z frakcji z obu gier.

  1. Oficjalna strona gry