Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2016, 13:20

Prace nad nowym Total War: Warhammer ruszyły pełną parą

Studio Creative Assembly poinformowało, że prace nad kolejnym Total War: Warhammer ruszyły już pełną parą i jest w nie zaangażowany cały zespół odpowiedzialny za pierwowzór. Ponadto, aby umilić fanom oczekiwanie na kolejną bardziej realistyczną odsłonę marki, rozważane jest opracowanie nowych dodatków do kilku poprzednich gier z serii.

Strategia Total War: Warhammer okazała się dużym sukcesem finansowym, więc nikt chyba nie wątpił, że powstanie kontynuacja. Dostaniemy ją jednak szybciej niż się tego spodziewaliśmy. Na oficjalnym forum twórcy zdradzili bowiem, że ruszyły już prace nad drugą częścią i będzie ona środkowym punktem zaplanowanej trylogii gier.

Total War: Warhammer to dopiero pierwszy rozdział zaplanowanej trylogii. - Prace nad nowym Total War: Warhammer ruszyły pełną parą - wiadomość - 2016-12-19
Total War: Warhammer to dopiero pierwszy rozdział zaplanowanej trylogii.

Nad kontynuacją pracuje ten sam zespół, który odpowiadał za Total War: Warhammer. Produkcja nad nią idzie już pełną parą, choć na razie oczywiście jest i tak za wcześnie, aby twórcy byli w stanie zdradzić jakieś konkrety.

Zespół może w pełni skoncentrować się na następnym Total War: Warhammer, gdyż tworzenie dodatków do pierwszej części powierzono już jakiś czas temu nowej ekipie wewnątrz studia Creative Assembly. To ona odpowiadała za wydany niedawno Realm of the Wood Elves.

Możliwe, że najnowsze historyczne odsłony serii, np. Total War: Attila, doczekają się kolejnych dodatków. - Prace nad nowym Total War: Warhammer ruszyły pełną parą - wiadomość - 2016-12-19
Możliwe, że najnowsze historyczne odsłony serii, np. Total War: Attila, doczekają się kolejnych dodatków.

Równolegle tzw. historyczny zespół wewnątrz Creative Assembly zajmuje się nową realistyczną odsłoną marki i produkcja nad nią ma ruszyć pełną parą już wkrótce. Tu również jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek konkrety i autorzy zdradzili jedynie, że do pomocy zatrudnili słynnego w swojej dziedzinie historyka i współpraca z nim na razie jest bardzo owocna, skutkując ciekawymi nowymi pomysłami. Przypomnijmy tutaj, że w zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że produkcja ta przeniesie nas do czasów i realiów, które do tej pory nie pojawiły się w żadnej odsłonie cyklu.

Na wspomnianą grę sporo jeszcze poczekamy, dlatego Creative Assembly zastanawia się, czy nie warto byłoby umilić tego czasu fanom. Rozważane jest opracowanie nowych dodatków lub samodzielnych rozszerzeń do kilku ostatnich historycznych odsłon serii (zapewne chodzi o Total War: Rome II, Total War: Attila oraz Total War: Shogun 2), ale w tej kwestii jeszcze nie zostały podjęte żadne definitywne decyzje.

Ponadto cały czas nad rozwijaniem swoich gier pracują także zespoły odpowiedzialne za gry Total War: Arena oraz Total War Kingdoms. Dzięki współpracy z firmą Wargaming pierwsza z tych produkcji wkrótce zostanie mocno przebudowana i w testach zmian wezmą udział czołowi gracze ze społeczności.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Total War: Warhammer – kompendium wiedzy
  3. Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach