Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2016, 11:57

autor: Góral

Total War: Warhammer dużym sukcesem - wyniki finansowe Segi

Z raportu finansowego holdingu Sega Sammy dowiedzieliśmy się, że gra Total War: Warhammer odniosła duży sukces. Niestety, nie podzielono się jej wynikami sprzedaży, ograniczając się tylko do podania ogólnego rezultatu wszystkich pudełkowych gier firmy.

Holding Sega Sammy opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku podatkowego 2017 (okres od 1 kwietnia do 30 czerwca bieżącego roku). W tym czasie udało się wypracować 70,6 miliardów jenów przychodu, czyli jakieś 693 miliony dolarów (wzrost o 33% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku) i 3 miliardy jenów zysku (około 29 milionów dolarów). Firma odnotowała większe zainteresowanie swoimi produktami zarówno w segmencie automatów (Pachinko i Pachislot), jak i gier wideo. Nas oczywiście interesują te drugie, więc od razu przechodzimy do rzeczy.

Total War: Warhammer w głównej mierze odpowiada za dobre wyniki sprzedaży pudełkowych gier Segi. - Total War: Warhammer dużym sukcesem - wyniki finansowe Segi - wiadomość - 2016-08-04
Total War: Warhammer w głównej mierze odpowiada za dobre wyniki sprzedaży pudełkowych gier Segi.
Wyniki finansowe Sega Sammy za Q1 roku podatkowego 2017:
  • 70,6 miliardów jenów przychodu i 3 miliardy jenów zysku;
  • 15% wzrost sprzedaży w segmencie pudełkowych gier wideo;
  • sukces strategii Total War: Warhammer.

Najwięcej przychodu – 12 miliardów jenów (około 118 milionów dolarów) – przyniosła sprzedaż cyfrowych wersji gier. Z kolei pudełkowe produkcje, do grona których zalicza się chociażby wydany w maju Total War: Warhammer, wygenerowały 10,7 miliardów jenów (około 105 milionów dolarów). W porównaniu do tego samego okresu w zeszłym roku, wzrost wyniósł aż 39%, na co wpłynęła rzeczona produkcja, która cieszyła się „ogromną popularnością za granicą”. Łącznie firma sprzedała 2,41 miliony egzemplarzy gier w wersji retail. Z kolei jeżeli chodzi o cyfrową dystrybucję, to tutaj bardzo dobrze poradziło sobie Phantasy Star Online 2 (niedawno ukazało się na PlayStation 4), a niesłabnącą popularnością cieszą się takie produkcje jak Puyopuyo!! Quest i Hortensia SAGA.

Z nadchodzących gier Sega bardzo liczy na Hatsune Miku: Project DIVA X HD oraz Personę 5. Firma zamierza sprzedać do końca 2017 roku podatkowego 12,2 milionów egzemplarzy swoich tytułów.

Wyniki finansowe działu Entertainment Contents Business / Źródło: raport Sega Sammy. - Total War: Warhammer dużym sukcesem - wyniki finansowe Segi - wiadomość - 2016-08-04
Wyniki finansowe działu Entertainment Contents Business / Źródło: raport Sega Sammy.
Sprzedaż pudełkowych wersji gier Segi / Źródło: raport Sega Sammy.
Sprzedaż pudełkowych wersji gier Segi / Źródło: raport Sega Sammy.