Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 sierpnia 2016, 12:03

Mobius Final Fantasy zadebiutowało na iOS i Androidzie

Do dystrybucji w usługach Google Play i App Store trafiła anglojęzyczna wersja Mobius Final Fantasy, czyli japońskiego RPG-a firmy Square Enix. Produkcja oferuje bardzo ładną grafikę 3D oraz scenariusz napisany przez autora fabuł w Final Fantasy VII i X.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Mobius Final Fantasy, czyli kolejnej odsłony popularnej marki japońskich RPG-ów. O ile większość mobilnych gier z tej serii stawia na klimaty retro, oferując pełną dużych pikseli dwuwymiarową grafikę, tak najnowsza propozycja firmy Square Enix wykonana została w bardzo ładnym 3D i już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy władowali w ten projekt znacznie więcej środków, niż w większości swoich innych produkcji opracowanych specjalnie z myślą o smartfonach i tabletach.

Akcja toczy się w krainie fantasy nazwanej Palemecia i historia zaczyna się, gdy kierowany przez nas bohater zostaje wyrzucony przez morze na brzeg, nie pamiętając niczego ze swojej przeszłości. Szybko dowiaduje się, że świat, do którego trafił jest w opłakanym stanie. Wiatry przestały wiać, wody oceanu są bezustannie wzburzone, a ziemia gnije. Lokalna ludność od pokoleń przekazuje jednak sobie proroctwo, według którego w najczarniejszym momencie w historii Palmecii przybędzie Wojownik Światła, którzy przywróci krainie równowagę i wiele wskazuje na to, że jest nim właśnie nasz bohater.

Fabuła zaczyna się dosyć standardowo, ale szybko zaczyna robić się znacznie ciekawsza. To zresztą nie dziwi, gdyż opracował ją Kazushige Nojima, czyli scenarzysta Final Fantasy VII i Final Fantasy X. Obecnie dostępny jest tylko pierwszy rozdział historii, a kolejne mają ukazywać się regularnie, a premierze każdego z nich towarzyszyć będzie wielki event, znacząco rozszerzający zawartość gry pod każdym względem.

Mechanika zabawy przypomina wiele innych gier z tej serii. Mamy tutaj doskonale znany fanom system profesji, pozwalający na bardzo dużą swobodę przy kreowaniu rozwoju postaci. Natomiast system walki rozgrywany jest w turach i kładzie nacisk na łączenie ataków w mordercze kombinacje. Do tego całość opracowano tak, aby dało się bez problemu grać jedną ręką.

Mobius Final Fantasy ukazało się w wersjach na systemy mobilne iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Mobius Final Fantasy w App Store

Mobius Final Fantasy w Google Play