Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2019, 18:23

autor: Ender

Kolejne fabularne DLC do Total War: Three Kingdoms to Mandate of Heaven

Studio Creative Assembly zapowiedziało właśnie premierę dodatku Total War: Three Kingdoms – Mandate of Heaven. Tytuł oferujący nową kampanię fabularną i wiele innych nowości pojawi się w sprzedaży w połowie stycznia.

Deweloperzy z brytyjskiego studia Creative Assembly zapowiedzieli właśnie Total War: Three Kingdoms – Mandate of Heaven. Jest to trzeci i według twórców największy do tej pory dodatek do wydanej w maju i niezwykle dobrze przyjętej strategii Total War: Three Kingdoms, której akcja rozgrywa się w Chinach, w tytułowej epoce Trzech Królestw, przypadającej na lata 184-265 naszej ery. DLC pojawi się w sprzedaży 16 stycznia przyszłego roku w sugerowanej cenie 41,99 zł (w przedsprzedaży tytuł dostępny jest ze zniżką 10%). Zapowiedzi towarzyszył także filmowy zwiastun i dziesięciominutowy zapis rozgrywki z komentarzem twórców. Podobnie jak podstawka, dodatek będzie dostępny w polskiej wersji językowej.

  1. Total War: Three Kingdoms – Mandate of Heaven w serwisie Steam

DLC oferuje graczom zupełnie nową kampanię fabularną, rozpoczynającą się w 182 roku. Pozwala nam tym samym zacząć zabawę tuż przed wybuchem Powstania Żółtych Turbanów, które stanowiło początek końca cesarstwa Han i ostatecznie doprowadziło do rozbicia kraju na trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Scenariusz, w którym możemy pokierować siłami rebeliantów oraz cesarskich lojalistów, oferuje świeże mechaniki rozgrywki, wydarzenia i misje, kolejne nieobecne wcześniej postacie historyczne oraz sześciu nowych grywalnych przywódców (w tym cesarza Lianga).

Na polu bitwy czekać będzie na nas w sumie czterdzieści niewidzianych do tej pory typów jednostek. Ponadto rebelianci dysponować będą nowymi, unikalnymi dla nich, zasobami (zapał i ferwor), wpływającymi na przebieg konfliktu oraz siłę wojsk. Dodatkową atrakcją jest możliwość pokierowania legendarnymi bohaterami epoki, takimi jak Cao Cao czy Liu Bei, na początku ich kariery wojskowej. Total War: Three Kingdoms – Mandate of Heaven to również szereg poprawek i zmian w podstawowej wersji gry. Część z nich będzie dostępna również dla tych, którzy nie zdecydują się na zakup DLC.

  1. Total War: Three Kingdoms – strona oficjalna
  2. Total War: Three Kingdoms – poradnik
  3. Recenzja gry Total War: Three Kingdoms – gra o chiński tron
  4. 18 lat wojowania – historia serii Total War