Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2019, 09:19

autor: Adrian Werner

Total War Three Kingdoms – sprzedano już ponad milion egzemplarzy

Studio Creative Assembly poinformowało, że sprzedaż Total War: Three Kingdoms przekroczyła milion egzemplarzy. To rekord w kategorii gier strategicznych na Steamie i najlepszy wynik w historii cyklu.

Gra ukazała się 23 maja i dostępna jest wyłącznie na PC. - Total War Three Kingdoms – sprzedano już ponad milion egzemplarzy - wiadomość - 2019-05-30
Gra ukazała się 23 maja i dostępna jest wyłącznie na PC.
OSIĄGNIĘCIA TOTAL WAR: THREE KINGDOMS:
  1. milion sprzedanych egzemplarzy,
  2. najlepszy debiut w historii cyklu,
  3. najlepszy debiut roku na Steamie,
  4. rekord tempa sprzedaży w gatunku strategii na Steamie.

Przedwczoraj informowaliśmy, że gra Total War: Three Kingdoms zaliczyła najlepszy debiut tego roku na Steamie i rozchodzi się szybciej, niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona serii. Wtedy jednak nie dysponowaliśmy konkretnymi wynikami sprzedaży. Teraz uległo to zmianie.

Studio Creative Assembly pochwaliło się, że w ciągu tygodnia od premiery sprzedaż Total War: Three Kingdoms przekroczyła milion egzemplarzy. To nie tylko najlepszy wynik w historii cyklu, ale również rekord w gatunku strategii na Steamie. Oczywiście należy tutaj podkreślić, że dotyczy to tylko tego serwisu. StarCraft II: Wings of Liberty znalazł 1,5 mln nabywców w 48 godzin od debiutu rynkowego, ale ta produkcja dostępna jest tylko przez Battle.net.

Total War: Three Kingdoms nie tylko sprzedaje się wyśmienicie, ale imponuje również w zakresie aktywności graczy. W pierwszą niedzielę po premierze w najgorętszym momencie dnia grą cieszyło się ponad 191 tys. osób. W tym roku żadna nowa produkcja na Steamie nie osiągnęła takiego rezultatu. Poprzednim liderem był Sekiro: Shadows Die Twice, który mógł się pochwalić rekordem ponad 124 tys. bawiących się jednocześnie.

Na sukces Total War: Three Kingdoms złożyło się kilka czynników. Gra została ciepło przyjęta - średnia ocen wynosi 84% według serwisu Metacritic, a nasz redaktor wystawił jej notę 8.5/10. Do tego fani marki po kilku latach zabawy z Total War: Warhammer i Total War: Warhammer II mieli ochotę na kolejną dużą historyczną odsłonę cyklu.

Przede wszystkim sukces gry wynika jednak z jej ogromnej popularności w Chinach. Postawienie na realia starożytnego Państwa Środka okazało się strzałem w dziesiątkę. Autorzy włożyli masę wysiłku w wierne odtworzenie tzw. Epoki Trzech Królestw i tamtejsi gracze są zachwyceni rezultatem.

  1. Recenzja gry Total War: Three Kingdoms – gra o chiński tron
  2. Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Total War