Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2019, 10:47

autor: Adrian Werner

Total War Three Kingdoms z najlepszym debiutem roku na Steamie

Total War: Three Kingdoms okazało się prawdziwym przebojem. Gra zaliczyła najlepszy debiut tego roku na Steamie. Duża w tym zasługa wielkiej popularności produkcji w Chinach.

Gra ukazała się w zeszłym tygodniu. - Total War Three Kingdoms z najlepszym debiutem roku na Steamie - wiadomość - 2019-05-28
Gra ukazała się w zeszłym tygodniu.
TOTAL WAR: THREE KINGDOMS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: Sega
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 23 maja 2019 r.

Wydana z zeszły czwartek gra Total War: Three Kingdoms okazała się wielkim sukcesem. Produkcja zaliczyła najlepszy start w historii marki. Studio Creative Assembly nie podało żadnych konkretnych liczb, ale dzięki serwisowi Steam Charts wiemy, że trzy dni po premierze, w najgorętszym momencie niedzieli w tytuł bawiło się ponad 191 tys. graczy. W ramach tej serii pod tym względem rekordzistą było Total War: Warhammer z wynikiem 111 tysięcy, natomiast Total War: Warhammer II może się pochwalić 72 tys.

Co więcej, Total War: Three Kingdoms zaliczyło również ogólnie najlepszy debiut tego roku na Steam. Poprzednio pozycję tę zajmowało Sekiro: Shadows Die Twice, w przypadku którego rekord wynosi ponad 124 tys. graczy bawiących się jednocześnie.

W chwili pisania tej wiadomości Total War: Three Kingdoms jest czwartą najpopularniejszą grą na Steamie. Najnowsze dzieło studia Creative Assembly wyprzedzają tylko takie potęgi jak Dota 2, Playerunknown's Battlegrounds oraz Counter-Strike: Global Offensive.

Tak duży sukces gry jest głównie spowodowany wysoką sprzedażą w Chinach. Seria od kilku lat zyskiwała tam na popularności, ale osadzenie akcji Total War: Three Kingdoms w starożytnych realiach Państwa Środka mocno zwiększyło zainteresowanie projektem i przyciągnęło osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z cyklem. Do tego tamtejsi gracze chwalą to, jak wiernie autorzy odtworzyli tzw. Epokę Trzech Królestw.

Studio Creative Assembly spodziewało się tego sukcesu. Total War: Three Kingdoms to pierwsza od wielu lat duża historyczna gra z cyklu (Total War: Attila i Total War Saga: Thrones of Britannia były mniejszymi pozycjami), a pre-ordery były najwyższe w historii serii.

Przypomnijmy, że Total War: Three Kingdoms ukazało się 23 maja tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PC i oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem. Średnia ocen wynosi 84% według serwisu Metacritic. Tytuł spodobał się również naszemu redaktorowi, który wystawił mu notę 8.5/10.

  1. Recenzja gry Total War: Three Kingdoms – gra o chiński tron
  2. Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii Total War