Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 maja 2019, 11:07

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Ridley Scott wyreżyseruje trzeci prequel Obcego

Obcy: Ósmy pasażer Nostromo doczeka się kolejnego prequela. Jak donosi serwis Variety, nowy film znajduje się obecnie na etapie pisania scenariusza. Dzieło wyreżyseruje Ridley Scott.

Jak donosi portal Variety, Ridley Scott stworzy kolejny prequel filmu Obcy: ósmy pasażer Nostromo. Dzieło powstanie z okazji czterdziestej rocznicy marki Alien. To już trzeci projekt tego reżysera opowiadający o wydarzeniach sprzed kultowej produkcji z 1979 roku. Dwa wcześniejsze – Prometeusz oraz Obcy: Przymierze – ukazały się kolejno: w 2012 i w 2017 roku. Nowy tytuł znajduje się obecnie na etapie pisania scenariusza.

O planach stworzenia trzeciego prequela mówiło się już od dawna, jednak do tej pory wszystko wskazywało na to, że chłodne przyjęcie filmu Obcy: Przymierze przekreśliło szansę na ukazanie się kolejnej produkcji z tego cyklu. Nagła zmiana stanowiska w tej sprawie może wynikać z faktu przejęcia wytwórni 20th Century Fox przez Disneya. Jak widać, nowy właściciel postanowił dać marce jeszcze jedną szansę.

Obcy powróci. - Ridley Scott wyreżyseruje trzeci prequel Obcego - wiadomość - 2019-05-28
Obcy powróci.

Pierwsza część Obcego odniosła ogromny sukces komercyjny. Film wygenerował 105 milionów dolarów przychodu (283,5 miliona po uwzględnieniu inflacji), przy budżecie wynoszącym około 8,6 miliona dolarów. Tytuł przyniósł sławę nie tylko reżyserowi (wcześniejszemu dziełu Scotta, Pojedynkowi z 1977 roku, pomimo zdobycia nagrody na festiwalu w Cannes za najlepszy debiut, nie udało się odnieść sukcesu finansowego), lecz również wcielającej się w postać Ellen Ripley aktorce Sigourney Weaver.

Obcy: ósmy pasażer Nostromo doczekał się trzech sequeli, jednak żaden z nich nie był już reżyserowany przez Ridleya Scotta. Cykl doczekał się również dwóch filmowych crossoverów z serią Predator, a także wielu adaptacji growych, między innymi Alien: Isolation, Aliens: Colonial Marines oraz Aliens vs Predator 2.