Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 listopada 2018, 11:10

autor: Czarny Wilk

Wiemy, o czym byłaby kontynuacja Prometeusza i Obcego: Przymierza

Jedną z prawdopodobnych ofiar chłodnego przyjęcia Alien: Covenant był planowany sequel filmu, zamykający również wątki znane z Prometeusza. Dowiedzieliśmy się, jaki byłby motyw przewodni tej produkcji.

Fani Obcego nie mają w ostatnich latach powodów do radości. Piąta pełnoprawna odsłona sagi o Ksenomorfach została w zeszłym roku skasowana, a dwa najnowsze filmy wchodzące w skład uniwersum – Prometeusz oraz Obcy: Przymierze – nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem widzów. Choć jeszcze nie zostało to oficjalnie potwierdzone, wygląda na to, że producenci zrezygnowali także z planów stworzenia Alien: Awakening, kontynuacji wspomnianych projektów. Dowiedzieliśmy się, o czym by ona opowiadała.

Przyszłość Obcego stoi pod znakiem zapytania. - Wiemy, o czym byłaby kontynuacja Prometeusza i Obcego: Przymierza - wiadomość - 2018-11-16
Przyszłość Obcego stoi pod znakiem zapytania.

Nowe wydanie specjalne magazynu Empire Classics skupia się w całości na wykreowanym przez Ridleya Scotta mrocznym uniwersum science fiction, poświęcając miejsce m.in. niedoszłemu siódmemu filmowi wchodzącemu w skład franczyzy. Jak możemy dowiedzieć się z artykułu, John Logan zdążył już napisać scenariusz do Alien: Awakening. Gdyby projekt doszedł do skutku, zobaczylibyśmy w nim androida Davida (w którego dotąd wcielał się Michael Fassbender) walczącego z niedobitkami rasy Inżynierów. Tym samym wątek pradawnej rasy wprowadzonej w Prometeuszu, którego rozwinięcie w Przymierzu okazało się mocno rozczarowujące, mógłby w końcu doczekać się ciekawszego zakończenia.

Wygląda jednak na to, że scenariusz Johna Logana nie doczeka się realizacji. Nie powinno to szczególnie dziwić, jeśli weźmie się pod uwagę kiepskie wyniki finansowe Alien: Covenant – film zarobił w kinach nieco ponad 240 milionów dolarów, co jak na tak popularną markę jest bardzo marnym rezultatem. Wprawdzie w styczniu Ridley Scott odgrażał się, że widzi w stworzonej przez siebie franczyzie potencjał na miarę Gwiezdnych wojen czy Star Treka, ale słowa te nie przekładają się dotąd na żadne projekty. Przyszłość Obcego zależeć teraz będzie od Disneya, który od około roku finalizuje przejęcie aktywów 20th Century Fox – wśród tych znajdują się takie marki jak X-Men, Simpsonowie i właśnie Aliens.

  1. Marka Alien na stronie 20th Century Fox
  2. Recenzja filmu Obcy: Przymierze w serwisie Gameplay.pl