Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2019, 09:40

autor: Serek

Premiera Vambrace: Cold Soul - gry w stylu Darkest Dungeon

Vambrace: Cold Soul, gra roguelike w stylu Darkest Dungeon od studia Devespresso Games i firmy Headup Games, trafi dzisiaj na platformy Steam i GOG.com. Posiadacze konsol poczekają na premierę tytułu do września 2019 roku. Produkcja nie posiada polskiej lokalizacji.

Vambrace: Cold Soul jest wyzwaniem. Głównie z powodu słabego interfejsu. - Premiera Vambrace: Cold Soul - gry w stylu Darkest Dungeon - wiadomość - 2019-05-28
Vambrace: Cold Soul jest wyzwaniem. Głównie z powodu słabego interfejsu.

Od dzisiaj posiadacze komputerów osobistych będą mogli zakupić grę Vambrace: Cold Soul. Produkcja studia Devespresso Games zostanie udostępniona na platformie Steam oraz GOG.com. Możecie już teraz dodać ją do listy życzeń. Użytkownicy konsol PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch zmuszeni będą zaczekać na debiut gry do września bieżącego roku. Niestety tytuł nie posiada polskiej lokalizacji.

Vambrace: Cold Soul to produkcja, która niewiele różni się od Darkest Dungeon. Mamy tutaj do czynienia z grą typu roguelike, a nasze zadanie polega na odbiciu miasta Icenaire z rąk tajemniczych złych mocy, które zesłał na nie Shade King. Od tego momentu ulice i budynki pokrył śnieg, a do tego zmarli powstali z grobów. Gracz będzie musiał skompletować drużynę (w grze dostępnych będzie pięć ras oraz dziesięć klas postaci) i rozprawić się z wrogiem. Walka rozgrywa się w systemie turowym i zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Za całość odpowiada studio Devespresso Games, które ma na koncie między innymi udany, dwuwymiarowy survival horror - The Coma: Recut.

W sieci pojawiły się także pierwsze recenzje tytułu i wynika z nich, że gra jest solidną produkcją, jednak niepozbawioną wad. Vambrace: Cold Soul jest chwalone za ciekawą historię (musimy jednak pamiętać, że w dużym stopniu zależy to od gracza) oraz oprawę audiowizualną. Piętą achillesową tytułu jest słabo zaprojektowany i nieintuicyjny interfejs, który sprawia, że gracze mogą bardzo szybko się zniechęcić. Produkcja cierpi także na powtarzalność, co może znudzić doceniających rozbudowaną mechanikę użytkowników. Przy okazji premiery poznaliśmy także wymagania sprzętowe, które możecie zobaczyć poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows XP
 2. Procesor: Intel Core 2 Duo
 3. Pamięć: 3 GB RAM
 4. Karta graficzna: dowolna z akceleratorem 3D
 5. HDD: 4850 MB wolnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel Core 2 Duo
 3. Pamięć: 4 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia 7900
 5. HDD: 4850 MB wolnej przestrzeni
 1. Oficjalna strona internetowa gry Vambrace: Cold Soul
 2. Vambrace: Cold Soul na platformie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Vambrace: Cold Soul

Vambrace: Cold Soul