Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2017, 09:45

Total War: Warhammer II - w trybie kooperacyjnym dwóch graczy będzie mogło pokierować tą samą rasą

Studio Creative Assembly opublikowało pierwszy dziennik deweloperów poświęcony grze Total War: Warhammer II. Znalazło się w nim kilka nowych informacji. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że możliwa będzie zabawa w trybie kooperacyjnym, w którym dwóch graczy pokieruje tą samą rasą.

W zeszłym tygodniu studio Creative Assembly zapowiedziało Total War: Warhammer II, czyli kontynuację jednej z najpopularniejszych strategii ubiegłego roku. Teraz twórcy zapoczątkowali serię filmików, w których będą ujawniali nowe informacje na temat projektu. Pierwszy z tych dzienników deweloperów właśnie został opublikowany na oficjalnym kanale YouTube serii.

Materiał omawia głównie rzeczy, o których dowiedzieliśmy się w zeszłym tygodniu, takie jak przeniesienie akcji na inne kontynenty czy nowe grywalne rasy, jakimi przyjdzie nam pokierować podczas zabawy. W filmiku znalazło się jednak również kilka nowych informacji.

Total War: Warhammer II - w trybie kooperacyjnym dwóch graczy będzie mogło pokierować tą samą rasą - ilustracja #1
TOTAL WAR: WARHAMMER II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: SEGA
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 2017 r.

Jednym z priorytetów autorów jest uczynienie rozgrywki bardziej różnorodną. W armiach nowych ras znajdzie się masa bardziej zwierzęcych jednostek, które będą zachowywały się mocno odmiennie od humanoidalnych wojowników. Ogólnie różnice między frakcjami mają być większe, a do tego bitwy rozegramy na bardziej zróżnicowanych terenach, które w większym stopniu wpłyną na przebieg starć. Będziemy walczyli m.in. w dżunglach oraz na pustyniach, a lokacje te mają posiadać unikalne cechy i zagrożenia dla wojsk. Natomiast kraina Naggaroth, czyli ojczyzna Mrocznych Elfów, w dużej części składająca się z zastygłej lawy, ma być najbardziej zróżnicowaną mapą, jaką do tej pory opracowało Creative Assembly.

Najciekawsza informację ujawniono pod koniec materiału. Okazuje się, że legendarni lordowie (czyli przywódcy) w ramach danej frakcji posiadać będą unikalne lokację startowe. Dzięki temu możliwa ma być zabawa w trybie kooperacyjnym, w którym graczy pokieruje tą samą frakcją. Jest to coś, o co prosili fani pierwszej części.

Total War: Warhammer II zmierza wyłącznie na pecety. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku, ale na razie nie podano dokładniejszego terminu.

  1. Oficjalna strona serii