Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2017, 10:06

autor: AlexB

Darkest Dungeon ze wsparciem dla Steam Workshop; The Crimson Court najwcześniej pod koniec maja

Popularne turowe RPG od studia Red Hook, Darkest Dungeon, doczekało się wsparcia dla Steam Workshop. Ponadto twórcy zdradzili nieco szczegółów na temat nadchodzącego dodatku do gry – The Crimson Court.

Darkest Dungeon ze wsparciem dla Steam Workshop

Darkest Dungeon to klasyczne turowe RPG typu roguelike od niezależnego studia Red Hook. Gra zyskała sporą popularność ze względu na klimat, oprawę audiowizualną oraz wymagającą rozgrywkę, która starczy nawet na 80 godzin (lub 40 w dodanym niedawno trybie Radiant). Przez tak długi okres niektórzy gracze w pewnym momencie mogą zacząć odczuwać pewną monotonię. Tutaj z pomocą przychodzą mody. Modderzy pracują przy Darkest Dungeon już od dłuższego czasu. Do tej pory ich dzieła mogliśmy podziwiać i pobierać przez strony pokroju Nexus Mods. Teraz instalacja modyfikacji do produkcji studia Red Hook powinna stać się dużo łatwiejsza, przynajmniej dla posiadaczy wersji steamowej gry. Tytuł doczekał się bowiem wsparcia dla Steam Workshop, który umożliwia zaopatrzenie się w mody stworzone przez społeczność bezpośrednio z poziomu platformy firmy Valve.

Mody do Darkest Dungeon można już ściągać poprzez Steam Workshop. - Darkest Dungeon ze wsparciem dla Steam Workshop; The Crimson Court najwcześniej pod koniec maja - wiadomość - 2017-04-10
Mody do Darkest Dungeon można już ściągać poprzez Steam Workshop.

Co oferują mody do Darkest Dungeon? Wybór jest ogromny – od zmiany wyglądu interfejsu i otoczenia, przez dodanie zupełnie nowych klas postaci z ich unikalnymi zdolnościami, po kompletne przebalansowanie rozgrywki w celu sprawienia, że stanie się ona bardziej wymagająca. Jedną z największych modyfikacji tego tytułu, jaką obecnie możemy znaleźć na Steam Workshop, jest Pitch Black Dungeon. Nie tylko podnosi ona poziom trudności, ale również dodaje między innymi nowe umiejętności, przeciwników oraz wydarzenia losowe, znacznie powiększając i pogłębiając tym samym uniwersum stworzone przez Red Hook Studios. Twórcy zalecają, by przed instalacją modów zrobić kopie zapasowe zapisanych stanów gry.

Kilka słów o The Crimson Court

Darkest Dungeon ze wsparciem dla Steam Workshop; The Crimson Court najwcześniej pod koniec maja - ilustracja #3

Modyfikacje z pewnością umilą oczekiwanie na The Crimson Court – pierwszy oficjalny dodatek do Darkest Dungeon. Miał on pojawić się na początku roku, później twórcy mówili o kwietniu, lecz ze względu na prace nad dużą aktualizacją Radiant, która zadebiutowała na PC w lutym, premiera została przełożona. Ostatnio twórcy na swoim blogu ogłosili, że rozszerzenie pojawi się pod koniec maja/na początku czerwca. Podzielili się także kilkoma informacjami na jego temat oraz potwierdzili obecność elementów, o których już wiemy z poprzednich doniesień. Więc The Crimson Court zaoferuje nową kampanię, rozgrywającą się równolegle z tą znaną z podstawowej gry. Całość będzie skupiała się na postaciach wampirów oraz miejscu, w którym rezydują – The Courtyard. W instancji tej znajdziemy zupełnie unikalne pułapki, skarby, przeszkody oraz przeciwników z nowymi mechanikami walki, którzy przetestują skuteczność ulubionych strategii graczy. Ponadto, gdy któryś z naszych bohaterów stanie się ofiarą tzw. Karmazynowej Klątwy, na drużynę zapoluje tajemniczy Fanatyk, łowca wampirów, zdeterminowany, by wyplenić tę zarazę ze świata. Prócz tego dodatek uzupełni grę o nową klasę postaci, niespotykane dotąd wydarzenia losowe oraz unikalne ulepszenia budynków. The Crimson Court pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Fanatyk będzie jednym z najgroźniejszych przeciwników w The Crimson Court. - Darkest Dungeon ze wsparciem dla Steam Workshop; The Crimson Court najwcześniej pod koniec maja - wiadomość - 2017-04-10
Fanatyk będzie jednym z najgroźniejszych przeciwników w The Crimson Court.

Równolegle twórcy pracują nad przeniesieniem aktualizacji Radiant na PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Nie wiadomo jeszcze, kiedy się ona pojawi, lecz deweloperzy obiecują, że stanie się to tak szybko, jak to tylko możliwe.