Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2016, 10:20

W Darkest Dungeon: The Crimson Court na drużynę gracza zapoluje Fanatyk

Zespół Red Hook Studios uchylił rąbka tajemnicy odnośnie dodatku Darkest Dungeon: The Crimson Court. Dowiedzieliśmy się, że rozszerzenie wprowadzi do gry fanatycznego łowcę wampirów, który będzie polował na naszą drużynę.

W październiku studio Red Hook zapowiedziało Darkest Dungeon: The Crimson Court, czyli pierwszy dodatek do jednego z najlepszych RPG-ów tego roku. Wtedy jednak poskąpiono jakichkolwiek konkretów. Opublikowano jedynie artwork, który sugerował, że DLC obracać się będzie wokół wampirów. Teraz te przypuszczenia zostały potwierdzone, gdyż autorzy wreszcie zdradzili trochę więcej informacji na temat rozszerzenia.

W Darkest Dungeon: The Crimson Court na drużynę gracza zapoluje Fanatyk - ilustracja #1

Darkest Dungeon: The Crimson Court wprowadzi do gry nową klasę Fanatyka, specjalizującego się w polowaniach na wampiry. Co jednak ciekawe, wcale nie dołączy on do drużyny. Zamiast tego jego celem będzie polowanie na naszych bohaterów. Na jego celowniku znajdziemy się, gdy przynajmniej jedna z naszych postaci stanie się ofiarą tzw. Karmazynowej Klątwy, niosącej objawy wampiryzmu.

Fanatyk spróbuje spalić członków drużyny na stosie i wzmacniać ma swoją wytrzymałość poprzez recytowanie religijnych wersetów, gdy ogień trawić będzie ciała bohaterów. Jeśli zniszczymy stos, to wpadnie on w furię, co wzmocni jego ataki i napełni posiadany przez niego młot bojowy świętym światłem.

W Darkest Dungeon: The Crimson Court na drużynę gracza zapoluje Fanatyk - ilustracja #2

Fanatyk pełnić będzie rolę tzw. podróżującego bossa, takiego jak znani z podstawki The Shambler oraz The Collector. Spotkania z nim będą bardzo niebezpieczne, więc najlepszą strategią ma być ich unikanie, co nie będzie jednak łatwe, gdy wpadnie on na nasz trop. Autorzy zdradzili, że eksperymentują z efektami audio, które miałyby ostrzegać, że Fanatyk jest blisko, co mogłoby nam dać szansę na ucieczkę.

Projektując wygląd Fanatyka autorzy postanowili unikać stereotypowych elementów, takich jak wysokie kapelusze czy kusze. Zamiast tego postać ta przypominać ma szalonego mnicha, którego twarz naznaczona będzie licznymi bliznami. W walce wykorzysta on jednak klasyczne rekwizyty, takie jak osikowe kołki oraz czosnek. Jednocześnie będzie brudny i obdarty, co ma zakomunikować nam, że walka z wampirami jest jedyną rzeczą, na której mu zależy.

Fanatyk nie będzie oczywiście jedyną nowością, jaką zaoferuje Darkest Dungeon: The Crimson Court. Na więcej informacji przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Przypomnijmy na koniec, że dodatek ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku, w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Darkest Dungeon – wciągającego jak diabli RPG nie dla mięczaków