Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2017, 09:55

Darkest Dungeon - tryb Radiant na początku lutego; The Crimson Court w kwietniu?

Studio Red Hook zapowiedziało pod koniec zeszłego roku wprowadzenie do Darkest Dungeon trybu Radiant. Według najnowszych informacji, pojawi się on w grze na początku lutego. Twórcy zdradzili również inne szczegóły dotyczące przyszłych nowości, między innymi DLC The Crimson Court.

W najnowszym wpisie na oficjalnej stronie gry Darkest Dungeon twórcy zdradzają szczegóły dotyczące nadchodzących nowości w tym popularnym taktycznym RPG. Przede wszystkim dotyczą one nowego trybu - Radiant, o którym pisaliśmy niecały miesiąc temu. Ma on skrócić czas pojedynczej kampanii nawet o połowę. O ile zatem w normalnych warunkach czas konieczny do ukończenia gry oscylował w okolicach 80 godzin, Radiant umożliwi przejście jej w 40. Osiągnięto to poprzez skondensowanie czasu potrzebnego na stworzenie i zebranie odpowiedniego doświadczenia oraz ekwipunku dla drużyny, z którą gracze będą penetrować lochy. Zgodnie z zapewnieniami deweloperów, nie chodzi jednak o ułatwienie zabawy. Sama „esencja” rozgrywki ma bowiem pozostać nienaruszona. Nowy tryb ma być jedynie bardziej przystępny dla odbiorców niemających czasu na spędzanie długich chwil przed komputerem lub konsolą. Tryb Radiant będzie dostępny w grze wraz z dwoma innymi – Normalnym i Stygian (nowa nazwa dla Nowej Gry+).

Ten sympatyczny pan pośrodku to nowy przeciwnik, z jakim przyjdzie się zmierzyć graczom po kolejnej aktualizacji - The Bone Bearer - Darkest Dungeon - tryb Radiant na początku lutego; The Crimson Court w kwietniu? - wiadomość - 2017-01-17
Ten sympatyczny pan pośrodku to nowy przeciwnik, z jakim przyjdzie się zmierzyć graczom po kolejnej aktualizacji - The Bone Bearer

Na tym jednak nie koniec. Wraz z aktualizacją dodającą tryb Radiant, twórcy wprowadzą w Darkest Dungeon szereg usprawnień, będących odpowiedzią na uwagi społeczności. W grze mają pojawić się również nowe typy przeciwników, których będzie można znaleźć na najbardziej wymagających poziomach. Ich umiejętności będą całkowicie unikalne. W swoim wpisie na blogu twórcy ujawnili pierwszego z nich, nazwanego The Bone Bearer. Możecie go zobaczyć na obrazku powyżej. Aktualizacja ma pojawić się na początku lutego na komputerach z systemem Windows, Linux i MAC. Nieco później zostanie wypuszczona również na PlayStation 4 i PlayStation Vita. Przed premierą, z nowościami będzie można się zapoznać dzięki planowanej otwartej becie łatki.

W ostatniej wiadomości od twórców pojawiła się również mała wzmianka o pierwszym większym dodatku do gry – zapowiedzianym w październiku zeszłego roku The Crimson Court. Jak zdradzili deweloperzy, prace nad aktualizacją dodającą tryb Radiant nieco opóźniły jego ukończenie. Według planów, DLC ma być w pełni gotowe w kwietniu. Zgodnie ze stanowiskiem Red Hook Studios, decyzja o przesunięciu premiery została podjęta „dla dobra gry”.