Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2017, 09:05

autor: AlexB

Nowy Total War zostanie ogłoszony w przyszły piątek?

Na oficjalnej stronie serii Total War pojawił się tajemniczy licznik, którego odliczanie zakończy się w przyszły piątek, 31 marca. Fani spekulują, jaki tytuł zostanie wówczas ogłoszony.

Minął niecały rok od premiery Total War: Warhammer, czyli najnowszej części popularnej serii gier strategicznych od studia Creative Assembly, po raz pierwszy osadzonej w świecie fantasy. Tytuł odniósł spory sukces. W listopadzie 2016 roku dyrektor marki, Rob Bartholomew zdradził, że nowy Total War jest już w przedprodukcji i przeniesie graczy do niewyeksploatowanego dotąd w cyklu okresu w historii świata. Niestety, nie chciał zdradzić żadnych konkretów. W grudniu pojawiła się informacja, że prace nad sequelem Warhammera ruszyły pełną parą. Natomiast na początku marca tego roku gruchnęła wiadomość, że Creative Assembly nie zamierza już dalej rozwijać swojej najnowszej produkcji kolejnymi dodatkami DLC, darmowymi lub płatnymi (ostatni, Bretonnia, zadebiutował 28 lutego). Fani serii stali się lekko skonfundowani i zaczęli zastanawiać się, jaki będzie kolejny krok Brytyjczyków. Wszystko wskazuje na to, że ich oczekiwanie dobiega końca. Na oficjalnej stronie cyklu Total War pojawiło się odliczanie, które zakończy się w przyszły piątek, 31 marca. Co zostanie wówczas ujawnione? Kolejna część osadzona w historii czy sequel Warhammera? Rozpoczęły się spekulacje.

Czy nowy Total War ponownie przeniesie nas w czasy historyczne? - Nowy Total War zostanie ogłoszony w przyszły piątek? - wiadomość - 2017-03-27
Czy nowy Total War ponownie przeniesie nas w czasy historyczne?

Sama strona z odliczaniem zdradza bowiem bardzo niewiele. Znajduje się na niej jedynie licznik. Natomiast w tle widać zamglony, leśny krajobraz z tajemniczą strukturą majaczącą na horyzoncie, przypominającą nieco piramidę. Jeśli nowy Total War miałby przenosić nas w czasy historyczne, taki wybór grafiki może sugerować chociażby prekolumbijską Amerykę Południową. Zgadzałoby się to z wypowiedzią Bartholomewa – okres ten nigdy nie był eksploatowany przez Creative Assembly. Co prawda, takie cywilizacje jak Majowie lub Aztekowie pojawiły się już w cyklu, a konkretnie w dodatku Kingdoms do Medieval II, jednak całość rozgrywała się w czasach konkwistadorów, gdy wielkie imperia Indian chyliły się już ku upadkowi. Z pewnością interesująca z punktu widzenia graczy byłaby możliwość zobaczenia tego, jak one powstawały, oraz samodzielne wzięcie udziału w wykuwaniu ich potęgi. Temat ten praktycznie nigdy nie był poruszany w grach komputerowych. W każdym razie, według słów twórców, kolejny historyczny Total War jest już na etapie produkcji. Duży nacisk ma być w nim położony na bohaterów, tak jak miało to miejsce w przypadku Warhammera.

Co sugeruje nam strona z odliczaniem? / Źródło: Gamespot - Nowy Total War zostanie ogłoszony w przyszły piątek? - wiadomość - 2017-03-27
Co sugeruje nam strona z odliczaniem? / Źródło: Gamespot

Mimo wszystko chyba bardziej prawdopodobny jest scenariusz, że w przyszły piątek poznamy pierwsze szczegóły dotyczące Total War: Warhammer 2. Jak zauważyli czujni użytkownicy serwisu Reddit, zaprezentowana na stronie z odliczaniem grafika odnosi się do Lustrii, tajemniczego kontynentu w uniwersum fantasy Wojennego Młota. Jest on wzorowany właśnie na prekolumbijskiej Ameryce Południowej – jego powierzchnię pokrywa gęsta dżungla, którą zamieszkują Jaszczuroludzie, a gdzieniegdzie można znaleźć piramidy oraz zrujnowane miasta. Wskazywałoby to zatem na to, że mapa z pierwszego Total War: Warhammer zostanie w sequelu rozszerzona o nowy kontynent. Teorię, jakoby Total War: Warhammer 2 miał zostać zapowiedziany 31 marca, wydają się także potwierdzać wypowiedzi samych twórców. Już jakiś czas temu zdradzili oni, że ta podseria zaplanowana jest na trzy części. Jak możemy przeczytać na oficjalnym forum cyklu Total War:

Jesteśmy coraz bardziej podekscytowani jako twórcy, widząc, jak powstaje druga część trylogii, zwłaszcza obserwując kształtujące się rasy i to, jak ich charakterystyczne cechy rozgrywki sprawują się na mapie kampanii i podczas bitew. Jesteśmy również tak samo podekscytowani perspektywą podzielenia się szczegółami o ogromnej skali oraz treści gry z naszą społecznością i fanami.

Wiadomo, że nowy Total War: Warhammer nadchodzi. - Nowy Total War zostanie ogłoszony w przyszły piątek? - wiadomość - 2017-03-27
Wiadomo, że nowy Total War: Warhammer nadchodzi.

Dość jednoznacznie sugeruje to zatem, że twórcy powoli zbliżają się do ukończenia gry. Na korzyść Warhammera przemawia również fakt, że w kodzie źródłowym strony z odliczaniem znajduje się oznaczenie praw autorskich firmy Games Workshop, która stworzyła papierową wersję Wojennego Młota. Informacja ta pojawia się jednak na wszystkich podstronach totalwar.com, zatem niekoniecznie musi być ona w jakikolwiek sposób związana z nadchodzącym ogłoszeniem. Czym zatem będzie nowy tytuł od studia Creative Assembly? Pozostaje nam czekać do przyszłego piątku.