Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2017, 12:11

Nie będzie więcej dodatków do Total War: Warhammer

Studio Creative Assembly poinformowało, że po wczorajszej premierze dodatku Bretonnia do Total War: Warhammer nie ma już planów dalszego rozwijania gry. Teraz twórcy koncentrują się na kontynuacjach. Warto pamiętać, że zaplanowana trylogia produkcji ma ze sobą współpracować, łącznie tworząc jedną gigantyczną strategię.

Wczoraj zadebiutował darmowy dodatek Bretonnia do zeszłorocznej strategii Total War: Warhammer. Autorzy, czyli ludzie ze studia Creative Assembly właśnie ogłosili, że jest to jednocześnie koniec rozwijania gry. W przyszłości powstaną zapewne jakieś mniejsze aktualizacje, ale na kolejne duże DLC, płatne lub darmowe, nie mamy już co liczyć. Teraz zespół całą uwagę chce poświęcić pracom nad kontynuacją.

Premiera dodatku Bretonnia kończy rozwijanie gry. - Nie będzie więcej dodatków do Total War: Warhammer - wiadomość - 2017-03-02
Premiera dodatku Bretonnia kończy rozwijanie gry.
TOTAL WAR: WARHAMMER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Creative Assembly
  2. Wydawca: SEGA
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 24 maja 2016 r.

Wszystko to nie jest oczywiście większym zaskoczeniem dla fanów Creative Assembly. Już w grudniu autorzy informowali, że prace nad kontynuacją ruszyły pełną parą. Do tego projektu zostali przeniesieni wszyscy ludzie z zespołu odpowiedzialnego za Total War: Warhammer. Z tego powodu opracowywanie dodatków do pierwszej części przekazano nowej ekipie wewnątrz studia. Teraz zadanie tej grupy zostało zakończone i jej członkowie zostali oddelegowani do innych projektów.

Już od pewnego czasu wiemy, że Creative Assembly ma w planach trylogię Total War: Warhammer. Kolejne dwie gry nie tylko zaoferują nowe frakcje i teatry działań, ale jednocześnie produkcje te będą ze sobą ściśle współpracowały. Dlatego posiadacze całego kompletu otrzymają możliwość rozegrania gigantycznej kampanii, rozciągającej się na wszystkie trzy krainy.

Warto przypomnieć, że Creative Assembly nie zapomina też o fanach, którzy tęsknią za tytułami osadzonymi w historycznych realiach. Ruszyły już prace nad nową produkcją tego typu i odpowiada za nią trzon zespołu, który stał za Total War: Attila. Na razie o projekcie wiemy tylko tyle, że jest niezwykle ambitny i osadzony będzie w erze, która wcześniej nie pojawiła się w tej serii. Na oficjalną zapowiedź gry przyjdzie nam jednak długo poczekać. Prawdopodobnie ukaże się ona dopiero po zakończeniu trylogii Total War: Warhammer.

Jako ciekawostkę dodajmy, że ludzie odpowiedzialni za Alien: Isolation opracowali Halo Wars 2. Druga z tych gier zadebiutowała na rynku dwa tygodnie temu, więc zespół wkrótce będzie mógł zająć się czymś nowym.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Total War: Warhammer – Stary Świat w nowych szatach